MHP Gebze’den Azerbaycan’a destek
Haber
30 Eylül 2020 - Çarşamba 21:06
 
MHP Gebze’den Azerbaycan’a destek
Siyaset Haberi
MHP Gebze’den Azerbaycan’a destek

MHP Gebze İlçe Başkanlığı haftalık ilçe olağan toplantısında Azerbaycan’a desteklerini göstererek, ilçe yönetim kurulu üyeleri dev Azerbaycan bayrağı ile fotoğraf verdi.
MHP Gebze İlçe Başkanlığı haftalık ilçe olağan toplantısında, Ermenistan’ın Azerbaycan’ın askeri birlik ve mevzilerine, sivil yerleşim birimlerine gerçekleştirdiği saldırıları kınadı. Haftalık ilçe olağan toplantısında konuşan MHP Gebze İlçe Başkanı Serkan Kural açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “İki devlet bir millet olarak Azerbaycan Türk'ü kardeşlerimize desteklerimizi bildirmek, belirtmek birinci önceliğimizdir Turan yolunda. Emperyalizmin maşası Ermenistan’ın işgal ettiği Türk topraklarına yerleşme ve yuvalanma emelleri, Karabağ meselesinin adil ve hakkaniyetli şekilde çözüm hedeflerini sekteye uğratmıştır.
KAOS ÜRETMEK MAKSADIYLA FAALİYET HALİNDELER
Bozgunculuk yapan, uzlaşmaya kapalı duran, barışa yüzünü dönen, sivil ve masumların kanını döken ülke Ermenistan’dır. Artık her şey meydandadır. Ermenistan saldırganlığı insani, vicdani ve hukuki bütün ilke ve esaslara aykırıdır. Özellikle ülkemizin çevresini saran karanlık senaryoların son zamanlarda şiddetlendiği, bununla da kalmayıp vahim bir cepheleşmeye ve sertleşmeye doğru mesafe aldığı görülmektedir. Türk milletine karşı düşmanlık besleyen muhasım odakların Kafkasya’dan Ortadoğu’ya, Akdeniz’den Balkanlar’a kadar sürekli kriz çıkarmak ve kaos üretmek maksadıyla faaliyet halinde oldukları anlaşılmaktadır.
AZERBAYCAN’IN YANINDAYIZ
Ermenistan’ın alçak saldırısını Akdeniz ve Ege’de oynanan şirret oyunlardan, Libya, Suriye ve Irak’ta sahnelenen emperyalist projelerden ayrı düşünmek, ayrı değerlendirmek geldiğimiz bu aşamada imkansızdır. Türk düşmanlarının farklı coğrafyalarda husumet nöbetine girdiği ortadadır. Milliyetçi Hareket Partisi, iki devlet ve tek millet halinde geleceği kucaklayan Türkiye-Azerbaycan arasında var olan tarihi ve kültürel dayanışma ve yardımlaşmanın hiçbir gücün ve mütecaviz niyetin karşısında geri adım atmayacağı inancındadır. Ermeni çeteleri tarafından şehit edilen Azerbaycanlı kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da şifalar diliyorum. Karabağ Türk’ündür, Türk vatanıdır. Hiç kimse bu muhkem ve müstesna gerçeği değiştiremeyecektir. Kanımızla, canımızla, varlığımızla Azerbaycan’ın yanındayız.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP, Gebze’den, Azerbaycan’a, destek, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı