Haber Detayı
01 Mayıs 2017 - Pazartesi 10:50
 
MHP Gebze Kongre kararını verdi!
Gebze Haberi
MHP Gebze Kongre kararını verdi!

MHP Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir, Haziran ayında yapılması planlanan MHP Kocaeli İl Kongresinde mevcut il başkanı Aydın Ünlü’yü destekleyeceklerini açıkladı. İl kongresinde belirleyici unsur olacak olan Gebze İlçe Teşkilatı, Ünlü‘nün yanında durma kararı aldı.

MHP Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir gündeme ilişkin olarak değerlendirme ve açıklamalarda bulundu. İlçe Başkanı Taşdemir, haziran ayında yapılması planlanan İl kongresinde mevcut İl Başkanı Aydın Ünlü’ye destek vereceklerini söyledi. Ünlü’nün hep yanında olduğunu hatırlatan Taşdemir, “MHP olarak İçinden geçtiğimiz bu zorlu süreçte Aydın Ünlü ile hiçbir problem yaşamadan süreci götürüyoruz. Hareketimizin daha çok birik ve beraberliği ihtiyaç duyduğumuz bu süreç önümüzdeki kongre süreci ile Aydın Ünlü yol alma kararı aldığımızı bildiririz. 114 il delegesi ile Gebze Kocaeli’nin en büyük ilçesi. İl kongresinde de Gebze kendisine yakışanı yapacaktır.” diye belirtti.

UYUM YASALARINA DESTEK

Referandumda Anayasa değişikliğini kabul edilmesiyle birlikte çıkarılacak olan uyum yasalarına da destek vereceklerini ifade eden Taşdemir, “Yenikapı ruhu ile başlayan birlik ve beraberlik ve sonucunda devam eden hassasiyetler konusunda MHP hep üzerine düşeni yapmıştır.  7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinden sonra ülkemizdeki çift başlılık ve oluşan durumunda rahatsızlığımızı dile getirdik. Fiilin durumun anayasal çerçeveye alınmasını belirttik. TBMM’de üzerimize düşeni yaparak bu anayasa maddelerinin referandumu götürülmesi için gereken desteği verdik. 16 Nisan’da referandumu gidildi. 51.4 gibi bir rakamla bu durum sonuçlandırıldı. Hükümette bir revizeye gidileceği gündemde. MHP burada katkı sunmaktan geri durmayacak. Uyum yasalarının meclise geleceği ve gerekli komisyonların oluşturulacağı, bu uyum yasaları ile elimizden ne geliyorsa yapacağız.” diye konuştu.

 3 MAYIS HAZIRLIĞI

3 Mayıs Milliyetçilik Günü ile ilgili olarak ise MHP’li Ferit Taşdemir şunları söyledi, “Mayıs ile ilgili olarak 1944’te başlayarak bir mücadele verilmiş. 3 Mayıs’ta o dönemi susturmak isteyenler oldu. Birçok Türk milliyetçisi işkenceler görmüş. Bu zulmü gören kadrolar olarak bunu bir bayram olarak her sene kutluyoruz. Gebze ilçe teşkilatı olarak el broşürleri dağıtacağız. Gebze şehitliğine giderek tüm şehitlere Kuran tilaveti yapacağız. Akşam da Kocaeli’nde düzenlenecek olan geceye katılacağız.” dedi. 

GENEL BAŞKANIMIZIN YANINDA DURDUK

11 Haziran’da yapılması planlanan MHP il kongresi ile ilgili ise Taşdemir, “İl kongresi ile ilgili olarak 11 Haziran diye bir karar verildi. Bu karar genel merkeze bildirilecek. Hem o gün il kongremizi yapacağız hem de iftar programı yapacağız. 1 Kasım seçimleri sonrasında MHP zorlu bir süreçten geçti. Genel başkanımız tedavi gördüğü bir zamanda MHP’de siyaset yapanlar imza toplamak suretiyle kongreye gidilmesi yönünde bir çalışma yapıldı. Kocaeli’nden de imza verenler oldu. MHP mahkeme kapılarına düşüldü. Bu süreç MHP’ye uymayan bir süreçti. Bu süreçte MHP Gebze ilçe başkanlığı olarak genel başkanımızın yanında olduğumuzu ifade ettik. Yapılacak olan kongrede de MHP Gebze İlçe Teşkilatı olarak Aydın Ünlü’ye tam destek vereceğiz.” diye konuştu. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP, Gebze, Kongre, kararını, verdi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı