Haber Detayı
20 Ağustos 2016 - Cumartesi 10:18
 
MHP’li Ünlü “Terör operasyonları devam edecek”
Kocaeli Haberi
MHP’li Ünlü “Terör operasyonları devam edecek”

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, Elazığ ve Bitlis’te yaşanan terör saldırılarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Ünlü, “Askerimizi, polisimiz bu operasyonlarda hayatını kaybedecektir ama Türkiye Cumhuriyeti Devletini bekası için bunlar yaşanacaktır” dedi

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, il binasında Elazığ ve Bitlis’te gerçekleşen terör saldırılarından sonra açıklamalarda bulundu. Operasyonların devam etmesi gerektiğini ifade eden Ünlü, “Askerimizi, polisimiz bu operasyonlarda hayatını kaybedecektir ama Türkiye Cumhuriyeti Devletini bekası için bunlar yaşanacaktır. Bundan sonra da daha farklı eylemlerde olabilir. Fakat ne yaparlarsa yapsınlar asla başaramayacaklardır” dedi.

 TEK BİR NEDEN VAR

Birlik ve beraberliği bozmaya yönelik her hareketin cezalandırılması gerektiğini söyleyen MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ,”Van, Bitli, Elazığ gibi illerimizde yapılan terör saldırılarının altında yatan tek bir neden var, Türkiye Cumhuriyetinin birlik ve beraberliğini bozmak. Bugün FETÖ, PKK, IŞİD gibi alfabemizdeki 29 harften her türlü permütasyondan terör örgütünü yazıp, ne kadar terör örgütü varsa, ne kadar geometride dikdörtgen şekil varsa hepsi bir araya gelip Türkiye Cumhuriyetinin birlik ve beraberliğini bozmak adına giriştiği operasyonlardır” şeklinde konuştu.

DEVLETİN BEKASI İÇİN

Konuşmasını sürdüren Ünlü,”Ne yaparlarsa yapsınlar, Türk Milliyetçileri, Ülkücü Camia Türkiye Cumhuriyetinin arkasında dimdik durmaya devam ettiği sürece hiçbir organizasyonda başarılı olamayacaklardır. Şehitlerimiz olacaktır. Askerimizi, polisimiz bu operasyonlarda hayatını kaybedecektir ama Türkiye Cumhuriyeti Devletini bekası için bunlar yaşanacaktır. Yaşanabilir. Bundan sonra da daha farklı eylemlerde olabilir. Fakat ne yaparlarsa yapsınlar asla başaramayacaklardır” dedi.

DÜNYAYI DİZAYN EDEBİLİRLER

Ünlü sözlerini,”Amerika denilen küresel güçler tüm dünyayı dizayn edebilirler. Ortadoğuyu dizayn edebilirler, ediyorlar da. Ama tek Türkiye Cumhuriyeti’nde önce ülkem diyen bir siyasi parti var. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir siyasi parti yok. Bizlerinde siyaseten itilip kakıldığımız zamanlar oldu. En zor şartlarda bile ki 1 Kasım seçimleridir. 10,9, 5 Milyon 400 bin oy alarak önce ülkem diyen siyasi, ideolojik bir hareketin neferleri var” şeklinde sürdürdü.

TERÖRÜN BİTECEĞİNİ HERKES GÖRECEK

80 öncesinde verilen mücadeleleri yaşı belli noktaya gelen insanlar hatırlarlar diyen Ünlü,”Yeni nesil 15 Temmuz gecesi gördü. Darbe girişiminde tankların önüne yatanlara bakın. Ömer Halisdemir’in duruşu ülkücü bir duruştur. O da bir ülkücüydü. Derinceli gazimiz olan genç Halil İbrahim ülkücü bir babanın oğlu. Böyle bir yapının olduğu yerde terör faaliyetleri amacına ulaşamaz. Önümüzdeki günlerde terör belasından Türkiye kurtulacak. Bu yapılara destek verenler, nasıl OHAL’de herkes kulağından tutulup cezaevine konuluyorsa bunlarda konulacaktır.  PKK’nın bitmesi an meselesidir. Önümüzdeki günlerde herkes terörün nasıl bittiğini görecek” değerlendirmesinde bulundu.

KİMSENİN GÖZÜNÜN YAŞINA BAKILMAYACAK

Kentimizde gerçekleştirilen FETÖ operasyonlarına yönelik değerlendirmelerde bulunan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü sözlerini,” Başsavcımız kentimiz için bir değer. Başsavcımıza Kocaelililer olarak sahip çıkmayı başarabilirsek çok farklı şeyler yapabilecek kapasiteye sahip bir başsavcımız var.Yeni geldi ve farkındalığını htirecektir. Devlet görevini yapıyor. Kimsenin gözünün yaşına bakılmayacaktır. Önümüzdeki günlerde siyasi ayağı da devreye girecektir .Esas bombalar o zaman patlayacaktır. Asıl sürprizler o zaman olacaktır. Şu günlerde herkes devletin misafiri olabilir” ifadeleriyle sonlandırdı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP’li, Ünlü, “Terör, operasyonları, devam, edecek”,
Yorumlar
Haber Yazılımı