Haber Detayı
21 Mart 2017 - Salı 12:35
 
Milletimizin dertleri ile dertleniyoruz
Kocaeli Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi ve “Kararımız EVET” platformunun kurucusu İdris Demir, Çayırova Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde basınla bir araya geldi. Demir, “Bölgemizin, ülkemizin dertleri ile dertlenmek bir görevdir.” dedi.
Çayırova Haberi
Milletimizin dertleri ile dertleniyoruz

İdris Demir yoğun bir basın temsilcisi ile yaptığı toplantıda, “Yıllardır bölgemizin, milletimizin, ülkemizin dertleri ile dertlenmeyi bir görev bildik. 81 İl’de ve yurt dışında “Kararım EVET” platformunu kurduk. Gerçek ve doğru bilgileri gençlere ulaştırmayı ve anlatmak istedik. Kendi çıkarlarına göre tarih yazanlar, kendi menfaatleri için tarihi yaşanılanları saptıranlara karşı yakın tarihimizde milletimizin, ülkemizin yaşadıklarını doğru bir şekilde yansıtmak istedik. Ak Parti gelene kadar tarihi gerçekleri saptıranlara karşı bilinçli bir gençliğin gelişimine katkı sunmak istedik.” dedi.

15 TEMMUZ’DA JÜBİLE YAPILDI

Demir sözlerine şöyle devam etti. “Tarihimiz boyunca ülkemizin gelişimine set koymak isteyenler hep düşmanca planlarını gençler üzerinde kurdu. Tarihimizde en fazla gençlere iki lider önem verdi. Bunlardan biri Erbakan diğeri Erdoğan’dır. Milli Gençlik akımını başlatan Erbakan örfüne, manevi değerlerine, inancına, bayrağına saygılı düşkün bir gençliğin yetişmesi için çabaladı. Ardından recep Tayyip Erdoğan gençliğe önem verdi. Tüm reformlarını gençler üzerinden yaptı.  Darbelerle Deniz Gezmişleri asanlar, Adnan Menderesleri asanlar gezi olayları ile vatanı bölmeye çalışanlar hiç boş durmadı. Ne zaman zeki ve dinamik bir nesil yetiştirsek düşman hep bunu çökertmeye çalıştı. 15 Temmuz ise bunların jübilesi oldu.”dedi.

1 GÜNLÜK HÜKÜMETLER VAR

Ülke gelişimi için istikrarın çok önemli olduğunu vurgulayan İdris Demir, “Cumhuriyet tarihimizde günlük hükümetler yer alıyor. Bugün kurulan hükümet güven yu alıyor yarın istifa ediyor. İstikrar olduğu dönemlerde hep ülkemiz atılım yapmıştır. Adnan Menderes döneminde açılan limanlar, sanayi atılımlar, ezanın orijinalinde okunması, din derslerinin yine eğitim müfredatına girmesi yaşandı. Turgut Özal dönemi yine ülkemizin altın yıllarıdır. 2012 yılında kurulan Ak Parti ile ülkemiz ekonomisi istikrarlı, dünya devletleri arasında yerini alan bir konuma gelmiştir. Ancak şaşırtıcı olan bu kadar iyi gidişata karşı gezi olayları ile sanki bir isyan havasına ülkemiz sürüklenmiştir. Şimdi daha önemli hamleler yapmak için bir sistem değişikliğine gidiyoruz. Rejim değişikliği tek adamlılık gibi terimlerle insanların aklını bulanlara karşı insanları bilinçlendirmek adına Kararımız EVET platformunu oluşturduk.”dedi.

Haber: Adnan Ayvaz

Kaynak: Editör:
Etiketler: Milletimizin, dertleri, ile, dertleniyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı