Haber Detayı
15 Temmuz 2018 - Pazar 21:52
 
Milyonlar Tek Yürek
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin akamete uğratılmasının 2. yıl dönümünde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Buluşması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.
- Haberi
Milyonlar Tek Yürek

21:45: 15 TemmuzDemokrasi ve Birlik Günü Buluşması'nda şehitler için dua ediliyor.

21.40: Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü  Buluşması için 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ndeki Şehitler Makamına geldi.

21:38: Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne yürüyor.


21:33: Cumhurbaşkanı Erdoğan Kısıklı'daki evinden ayrıldı.

21:15: Dev ekrana fotoğrafları yansıtılan 15 Temmuz şehitlerinin isimleri okundu. Vatandaşlar "Burada" diye karşılık verdi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı tören  alanını, binlerce vatandaş ay-yıldızlı bayraklarla doldurdu. Şehitler anısına 1  dakikalık saygı duruşunda bulunuldu, ardından İstiklal Marşı okundu. Kasımpaşa  Büyük Piyalepaşa Camisi İmamı İshak Danış, Kur'an-ı Kerim okudu.

Bu arada Kısıklı'da bir araya gelen binlerce vatandaş da tekbir ve  sloganlarla 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne yürüyüşe geçti. Bazı vatandaşlar da  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kısıklı'daki konutundan çıkışının öncesinde  sevgi gösterilerinde bulunmak üzere beklemeyi sürdürdü.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Milyonlar, Tek, Yürek,
Yorumlar
Haber Yazılımı