Haber Detayı
14 Mayıs 2020 - Perşembe 15:45
 
MMO Gebze’de göreve başladı
Makina Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesinin 8-9 Şubat 2020 tarihlerinde gerçekleşen genel kurulu ile göreve başlayan yeni yönetiminin ardından Gebze, Sakarya, Düzce, Bolu temsilciliklerinde de yeni yürütmeler belirlendi.
Kocaeli Haberi
MMO Gebze’de göreve başladı

14. Dönem Yürütme Kurulunun genç mühendislerden oluştuğu Makine Mühendisleri Odası Gebze İlçe Temsilciliği, belirlediği yeni yürütme kurulu ile yeniden genç mühendislerle yoluna devam edecek. Yeni yürütme kurulu ilk toplantısını ve görev dağılımını yaptı. Yapılan görev dağılımı ile Gebze İlçe Temsilcilik Başkanlığına Barış İnce, Sekreterliğe Yasin Çelik, Saymanlığa Mehmet İlkay Kınacı, Asıl Üyeliğe Mehtap Demir, Barış Kutlay getirilirken, Yedek Üyeliğe Leyla Gönül, Murat Kılıç, Mustafa Ercan, Levent Yıldız ve Erdoğan Davulcu getirildi. Yürütme kurulu, tüm sektörlerde yer alan mühendislerin sorunları için çalışma yürüteceklerini ve farklı sektörlerdeki mühendislerin bir araya gelmesinde önemli katkı sunacaklarını açıkladılar.

2022’YE KADAR GÖREVDELER

Gebze bölgesinde 1500’ye yakın üye sayısına sahip Makina Mühendisleri Odası Gebze İlçe Temsilciliği 15. Dönem Yürütme kurulu 2020-2022 yılları arasında ki çalışma dönemini planlayacak. Makina Mühendisleri Odası Gebze Temsilciliği yeni yürütme kurulu belirlenen komisyonlar üzerinden üyelerin oda içerinde görev almalarını sağlarken, sosyal ve mesleki eğitimler konusunda da etkinlikler düzenleyecek. Gebze yürütme kurulu yapacağı tüm toplantıların üyelerine açık olacağını ve isteyen üyenin yürütme toplantılarına katılabileceğini açıkladı. Yürütme kurulu yaptığı ilk toplantı sonrası temsilcilik bünyesinde aşağıdaki komisyonların kurulması kararını aldı; İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Komisyonu, Endüstri ve İşletme Mühendisleri Komisyonu, Bakım Komisyonu, Öğrenci Üye Komisyonu, Kadın Mühendisler Komisyonu, Teknoloji Komisyonu, Sosyal Etkinlikler Komisyonu, Ar-ge ve Proje Mühendisleri Komisyonu, Asansör Komisyonu, Üye Örgütlenme Komisyonu, Doğalgaz-Enerji-SMM Komisyonu, 

“6 AYLIK ÇALIŞMA TAKVİMİNİN OLUŞTURULACAK”

Makina Mühendisleri Odası Gebze Temsilciliği Yürütmesi yaptığı ilk toplantıda şu konuları görüştü; “6 aylık çalışma takviminin oluşturulması, Meslek içi eğitimlerin yapılması, Kentimizi ilgilendiren temel sorunların (trafik, çevre ve halk sağlığı, istihdam…) üzerinde çalışma gruplarının oluşturulması. Gebze bölgesinde bulunan liselerde mühendislik tanıtım günlerinin düzenlenmesi, İş arayan mühendislere yönelik çalışma yapılması, MMO’ya başvuran mühendislik fakültesi öğrencileri için firmalarla staj konusunda görüşme”

Kaynak: Editör:
Etiketler: MMO, Gebze’de, göreve, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı