Haber Detayı
11 Ocak 2018 - Perşembe 13:44
 
Muhtar Kandaz Askeri Alan İçin Mücadele Veriyor
Gebze Arapçeşme Mahalle Muhtarı Remzi Kandaz’ın, “Gebze Askeri Topçu Kışlası konut alanına dönüştürülmesin, sosyal tesis yapılsın!” yapılsın çağrısına Gebze Kaymakamlığı’ndan cevap geldi.
 
 
 
Gebze Haberi


İlçe İdari Şube Başkanları ve ilçe muhtarları ile 25 Ekim’de Gebze Kaymakamı Mustafa Güler başkanlığında yapılan toplantıda Gebze Arapçeşme Mahalle Muhtarı Remzi Kandaz, Gebze Askeri Topçu Kışlası’nın yerini TOKİ ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından konut alanına dönüştürülmemesi, bu alanın sosyal tesis, okul, yeşil alan ve kamu alanları olarak planlanması talebini iletmişti. Muhtar Kandaz’ın bu isteği Gebze Kaymakamlığı tarafından Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na iletildi.

DEĞERLENDİRİLECEK

Muhtar Kandaz’ın talebinin Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na iletilmesini ardından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi talebe cevap verdi. Muhtar Kandaz’a iletilen dilekçede, “Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından Kaymakamlığımıza gönderilen İlgi(b) sayılı cevabi yazıda, Gebze ilçesi Sultan Orhan Mahallesi, Karma kullanımlı proje alanı kavramsal tasarım projesi ve plan değişikliği işi kapsamında değerlendirileceği belirtilmektedir.” ifadelerine yer verildi.

AYNI KARAR GEBZE’DE VERİLSİN

Muhtar Kandaz daha önce talebini Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile görüşmüş, askeriyeden boşalan arazinin TOKİ’ye devredilmesine karşı çıkarak, tamamının Gebze’nin nefes alabileceği bir mekân olması talebinde bulunmuştu. Darıca’daki askeriyeden boşalan arazinin tamamını Darıca halkının hizmetine verilmesinden duyduğu mutluluğu ileten Muhtar Kandaz, aynı kararın Gebze için verilmesini Başkan Karaosmanoğlu’ndan istemişti.

Haber: Kübra AKABALI

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Muhtar, Kandaz, Askeri, Alan, İçin, Mücadele, Veriyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı