Haber Detayı
22 Mayıs 2020 - Cuma 12:01
 
Muhtarlar Bıyık’tan razı!
Darıca Haberi
Muhtarlar Bıyık’tan razı!

Darıca Osmangazi, Bayramoğlu ve Kazım Karabekir Mahalle Muhtarları Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’ın bir yılını değerlendirdi.

Covid-19 tedbirleri kapsamında telekonferans yöntemi ile Darıca Osmangazi, Bayramoğlu ve Kazım Karabekir Mahalle Muhtarları ile görüşmeler gerçekleştirdik. Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’ın bir yılını değerlendiren mahalle muhtarları, Bıyık’tan memnun olduklarını dile getirdiler. Osmangazi Mahalle Muhtarı Kenan Demirbaş Başkan Bıyık’la koordineli çalıştıklarını dile getirerek, “Belediye başkanımızı çok takdir ediyorum. Kendisi alçakgönüllü, mütevazi ve samimi biri. Verdiği sözleri tutuyor, üstelik bazı projeler söz verilen tarihten önce bitecek gibi duruyor.

NANKÖRLÜK ETMİŞ OLURUM

Şu ana kadar beklentilerimin üzerinde bir performans gösteren başkanımız mahallemiz adına verdiği her sözü tuttu. Şu an Aşıroğlu Caddesi’nde büyük bir altyapı ve üstyapı çalışması var. Kendisi de buraya gelerek incelemelerde bulunarak çalışmaların olabildiğince erken bitmesi için yakından takip ediyor. Seçimden önce konuşmuş olduğumuz parkların düzenlenmesi projeleri bitti. Mahallemizde sağlık ocağımız aktif faaliyete geçti. Ayrıca mahallemizde büyük bir park projesi var başkanımızın. Bu projeyi bende bilmiyordum bana da sürpriz oldu. Başkanımıza olumsuz bir şey söylersem nankörlük etmiş olurum. Kendisine mahallemiz adına yaptığı çalışmalardan ötürü teşekkür ederim” dedi.

KOORDİNELİ ÇALIŞIYORUZ

Kazım Karabekir Mahalle Muhtarı Sıddık Topal ise mahallede seçim sürecinde verilen sözlerin bir bir tutulduğunu belirterek, “Başkanımız seçim sürecinde verdiği ‘Sağlık Ocağı’ sözünü tuttu. Sokullu Caddesi üzerinde sağlık ocağı yerimizi aldık. 3 parkımızı bitirdik. Başkanımızla her gün olmasa da iki günde bir telefonla görüşmeler sağlayarak koordineli çalışıyoruz. Bilenler bilir Kazım Karabekir Mahallesi köstebek yuvası gibiydi. Çukurlarımızı kapattık, yamalarımızı yaptık, asfaltlarımızı attık. Mahallemizde çukur kalmadı. 37 sokağımızı tek tek inceledik.

YARIM KALAN ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK

Korona sürecinden önce çalışmalarımız tüm hızı ile devam ediyordu. Biten parklarımızın açılışını yapacaktık, sağlık ocağımızın kaba inşaatı bitmiş olacaktı hatta ve hatta yıkılan Kazım Karabekir İlkokulumuzun inşaatının da başlaması gerekiyordu. Korona sürecinin ardından yarım kalan çalışmalarımızın hepsi devam edecek. Buradan önce mahalle halkımızın ve belediye başkanımızın daha sonra da tüm Darıcalılarımız’ın yaklaşan Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum” diye konuştu.

BİR DEDİĞİMİZİ İKİ ETMEZ

Bayramoğlu Mahalle Muhtarı Derman Aktaş ise mahallede yer alan sıkıntıların bir bir giderildiğini söyledi. Muhtar Aktaş Başkan Bıyık hakkında, “Başkanımızla göreve geldiği günden bu yana koordineli çalışıyoruz. Başkanımız bir dediğimizi iki etmez. Göreve geldiği günden bu yana hiçbir ayrım gözetmeksizin mahallemizin sorunları ile ilgilendi. Mahallemiz ile alakalı gereken ne varsa başkanımız zaten ilgileniyor. Kendisini biz seçtik, bu zamana kadar olan destekleri için kendisine teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Muhtarlar, Bıyık’tan, razı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı