Haber Detayı
05 Ekim 2018 - Cuma 11:48
 
NAİM SÜLEYMANOĞLU KÜLTÜR MERKEZİ AÇILIYOR
Naim Süleymanoğlu Kültür Merkezi için geri sayım başladı. Naim Süleymanoğlu’nun adını yaşatacak merkez, Ekim ayı içinde hizmete açılacak
 
 
 
Çayırova Haberi


Dünya spor tarihine adını altın harflerle yazdıran, dünya ve olimpiyat şampiyonu milli haltercimiz Naim Süleymanoğlu’nun adının verildiği Naim Süleymanoğlu Kültür Merkezi, tamamlanma aşamasına geldi. Çayırova Belediyesi tarafından ülkemize kazandırılacak kültür merkezinin açılışı Ekim ayı içerisinde yapılacak.

Eğitim, kültür, sanat ve spor tek çatı altında

Çevre düzenlemesi, altyapı ve teknik çalışmalarında son aşamaya gelinen kültür merkezi tamamlandığında, Çayırova’nın eğitim, kültür ve sanat alanındaki gelişimine büyük katkı sunacak. Kültür merkezinde; sanat ve müzik atölyeleri, sergi, sinema ve kültür salonları, spor merkezleri, anne çocuk kulübü, bilgi evi, gençlik merkezi, kütüphane, eğitim alanları, bilgisayar ve teknoloji sınıfları, 1000 kişilik düğün salonu, Kocaeli Büyükşehir Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları ile muhtarlık ve beyaz masa da yer alacak. Modern mimarisiyle öne çıkan ve özel yeşillendirme çalışmalarıyla da dikkat çeken projenin peyzajında çok değerli ağaç ve bitkiler kullanılıyor.

Geleceğin kültür merkezini inşa ettik

Çayırova’ya yeni bir kültür merkezi kazandırmanın onurunu yaşadıklarını ifade eden Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, şunları söyledi: “Ülkemizi birçok kez gururlandıran milli sporcumuz Naim Süleymanoğlu’nun adını, ilçemizin sosyo-kültürel yapısını güçlendirecek bir projeyle yaşatacak olmaktan dolayı çok mutluyuz. Başta çocuklarımız ve gençlerimiz olmak üzere tüm halkımızı kültürle sanatla sporla ve bilimle buluşturacak merkezimiz, sadece bu günün değil gelecek nesillerimizin de gelişimine aracılık edecek. 20 milyon TL’lik bir yatırımla hayata geçirdiğimiz proje, çok nitelikli, estetik, modern ve işlevsel bir yapıya sahip. Proje aşamasından inşa sürecinin bitimine kadar her aşamasını büyük bir titizlikle takip ettiğim projenin açılışını ben de halkımız gibi sabırsızlıkla bekliyorum” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: NAİM, SÜLEYMANOĞLU, KÜLTÜR, MERKEZİ, AÇILIYOR,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Arşiv
Haber Yazılımı