Neşet Yalçın ‘Sanal Sınıfı’ tanıttı!
Haber
09 Aralık 2019 - Pazartesi 14:44
 
Neşet Yalçın ‘Sanal Sınıfı’ tanıttı!
Darıca Haberi
Neşet Yalçın ‘Sanal Sınıfı’ tanıttı!

Darıca Neşet Yalçın Anadolu Lisesi “Sanal Sınıf’’ konulu yeni projesinin ilk çalışmasını yaparak, proje kapsamında Darıca’ya gelen misafirlerini ağırladı.

Darıca Neşet Yalçın Anadolu Lisesi, T.C Dışişleri Bakanlığı ve Türkiye Ulusal Ajansı’nın desteklediği “Sanal Sınıf” Erasmus+KA229 projesi kapsamında İtalya, Polonya, Portekiz ve İngiltere’den öğretmenlere ev sahipliği yaptı. 2-6 Aralık tarihleri arasında gerçekleşen projenin ilk etabında, çalıştay ve toplantılarla proje faaliyetlerinin detaylı planlaması yapılırken, Marmara Üniversitesi, Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü’nden Doç. Dr. Ahmet Benzer “Digital Çağda Eğitim Teknolojileri” başlıklı seminer ile katılımcılara sanal sınıflarda uygulanabilecek program ve uygulamaları tanıttı.Proje kapsamında Darıca Belediye Başkanı Sayın Muzaffer Bıyık’ı ziyaret eden heyet, Başkan Bıyık’a teşekkür etti. Başkan Bıyık ise, Yurtdışından misafirleri ilçemiz ve ülkemizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, benzer faaliyetler gerçekleştiren ilçemizdeki tüm okulları emeklerinden dolayı kutladı.

“MART 2020’DE PORTEKİZ’DE BULUŞACAKLAR”

Okul Müdürü Suat Yiğit ise; ilçemize, ülkemize, kültür ve tarihimize hayran kalan misafirlerimizi memnun bir şekilde uğurlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirti. Proje süresince 22 öğrenci ve 6 öğretmenin yurtdışındaki etkinliklere katılma fırsatını yakalayacağı bilgisini veren Yiğit, oldukça verimli ve samimi ortamda gerçekleşen ‘Sanal Sınıf’ isimli projenin ilk ayağının ardından bu kez Mart 2020’de öğrencilerle birlikte Portekiz’de buluşacağız” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Neşet, Yalçın, ‘Sanal, Sınıfı’, tanıttı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı