Haber Detayı
05 Şubat 2019 - Salı 23:31
 
Net Tarih Verdi
TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Gebze-Halkalı banliyo hattıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Benim edindiğim bilgiye göre Mart ayının 10'undan itibaren yolculu seferlere başlayacak." dedi.
Gebze Haberi
Net Tarih Verdi

TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, katıldığı canlıyayında Gebze- Halkalı banliyo hattıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Yıldırım, "enim edindiğim bilgiye göre Mart ayının 10'undan itibaren yolculu seferlere başlayacak." ifadelerini kullandı.

"110 DAKİKA'DA GEBZE'DEN HALKALI'YA GİDİLECEK"

10 Mart'ta Gebze-Halkalı banliyo hattının yolcu taşımacılığına başlayacağını söyleyen Yıldırım, "Bakanlık karar verecek ama benim edindiğim bilgiye göre Mart ayının 10'undan itibaren yolculu seferlere başlayacak hale gelecek. Seçimden önce başlayacak. Bu biraz uzun sürdü. Bu aslında Marmaray'ın ikinci bölümüdür. Marmaray'ı 2013 yılında yaptık. Bunun bir ucu Gebze'de bir ucu Halkalı'da. Bu iki nokta arası 63 kilometre. Bu iki nokta arasında 38 tane istasyon var. Her istasyona uğrayarak 110 dakikada Gebze'den Halkalı'ya gitmek mümkün hale gelecek." dedi.

"AVRASYA TÜNELİ GEÇİŞ ÜCRETİNDE ARTIŞ OLMAYACAK"

Yıldırım ayrıca Avrasya Tüneli geçiş ücretleri ile ilgili spekülasyonlara da yanıt verdi. Yıldırım, "Avrasya Tüneli geçiş ücretinde artışı olmayacak. Fiyatlar yıl sonuna kadar aynı kalacak." dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Net, Tarih, Verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı