Haber Detayı
25 Mart 2019 - Pazartesi 15:08
 
Niğ-Der’e görkemli açılış!
Gebze Bölgesi’nde yaşayan Niğdeliler, bir araya gelerek Niğ-Der’i kurdular. Gebze, Darıca, Çayırova, Dilovası Niğdeliler Derneği’nin açılışı yoğun katılımla Mehteran konseriyle gerçekleşti.
Gebze Haberi
Niğ-Der’e görkemli açılış!

Gebze, Darıca, Çayırova, Dilovası Niğdeliler Derneği, hafta sonu düzenlenen görkemli bir programla açıldı. Başkanlığı’nı hacı Ertan’ın üstlendiği Niğdeliler, Derneği, muhteşem bir programla Gebze bölgesinde faaliyetlerine başladı. Kısa bir süre önce kurulan Derneğin hizmet binası açılışına katılım yoğun oldu. Gebze Arapçeşme Mahallesi Namık Kemal Caddesi’nde hizmete başlayan Niğdeliler Derneği, Gebze Bölgesi’nde yaşayan hemşerilerini bir araya getirerek, aralarında ki kaynaşmayı sağlamayı hedefliyor. Dernek açılışına AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Çayırova Kaymakamı Hasan Gözen, GTO Başkanı Nail Çiler, İYİ Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Kaman, AK Parti Gebze İlçe Başkanı İrfan Ayar ve çok sayıda davetli katıldı.

MEHTERANLI AÇILIŞ

Mehteran Takımı’nın muhteşem konseriyle başlayan açılış da Gebze Müftüsü Orhan Örnek dua okurken, konuşmacılar Niğdelilere Derneklerinin hayırlı olmasını dileyerek, sivil toplum hayatında önemli hizmetler yapmasını, sadece hemşerilik bilinci değil, Gebze bölgesinin sosyal hayatına da katkı sunmasını istediler. Programda konuşan Dernek başkanı Hacı Ertan, “Derneğimiz Gebze’ye ve tüm Niğdelilere hayırlı olsun. Bundan sonra yapmamız gereken Derneğimize sahip çıkmak, Gebze’de Niğdelilerin olduğunu htirmek. Medeniyetler şehri, köklü tarihe geçmişe sahip Niğde’yi en iyi şekilde tanıtmalı ve yaşamalıyız. Bizlere destek veren tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum.”dedi. Konuşmaların ardından dernek binasının kurdelesi kesilerek faaliyetlerine başladı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Niğ-Der’e, görkemli, açılış!,
Yorumlar
Haber Yazılımı