Haber Detayı
01 Ocak 2017 - Pazar 19:28
 
O da hayatını kaybetti
Kadın güvenlik görevlisinin cenazesi Adli Tıp'dan alındı.
- Haberi
O da hayatını kaybetti

Ortaköy'deki gece kulübü saldırısında hayatını kaybeden özel güvenlik görevlisi Hatice Karcılar'ın cenazesi, ailesi tarafından Adli Tıp Kurumu'ndan alındı.

Ortaköy'de gece kulübünde yaşanan silahlı saldırıda özel güvenlik görevlisi Hatice Karcılar da hayatını kaybetti. Karcıların cenazesi ailesi ve yakınları tarafından Adli Tıp Kurumu'ndan alınarak Balıkesir'in Erdek ilçesine götürüldü.

Öte yandan, Hatice Karcılar'ın kısa süre önce Beşiktaş Şehitler Tepesi'nde yaşanan bombalı saldırı sonrası sosyal medya hesabından "Severek geldiğim, görmek için göreve gelmek için can attığım yerdin. Artık her gördüğümde acı vereceksin" notunu paylaştığı görüldü.

BABA KOÇ: YÜREKLİYDİ, CESURDU

Özel güvenlik görevlisi 27 yaşındaki Hatice Koç'un cenazesi ailesi tarafından Balıkesir'in Erdek İlçesi'ne getirildi.Erdek Atatürk Mahallesi'ndeki evinde taziyeleri kabul eden baba Abdullah Koç, kızının 5 yıldan beri çeşitli güvenlik kuruluşlarında çalıştığını ve mesleğini çok sevdiğini söyledi. Teröre lanet okuyan Abdullah Koç, "Ne diyeyim Allah belalarını versin. Bunlar kazanamazlar. Ateş düştüğü yeri yakıyor.  Mesleğini çok sevdiğinden de bunlar oldu. Cesurdu, yürekliydi. ‘Yapma' dedim,  gitme' dedim ama dinlemedi. Hatta son olaylarda, ortalık karışık kalabalık yerlere gitme' dedim. 3-4 gün önce buradaydı 'Baba görevimiz icabı gitmemiz lazım' dedi. Önüne geçemedik" dedi.

Cenazeyle birlikte Erdek'e gelen Hatice Koç'un iş arkadaşı VİP yakın koruma Sertaç Gülday da o akşam yaşadıklarını anlattı. Gülday, "Beraber çalışırdık ama bu sefer ne hikmetse aramadı. Haber alınca bizden kimler var diye araştırınca ilk duyduğum insan Hatice oldu. Telefonla aradığımda karşıma polis memuru çıktı ve teşhis için çağırdılar. Neticesinde morgdan teslim aldık. Çıkardık getirdik" diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: O, da, hayatını, kaybetti,
Yorumlar
Haber Yazılımı