Haber Detayı
09 Ağustos 2019 - Cuma 12:01
 
“O Suriyeliler Gebze'ye gelemez!”
Siyaset Haberi
“O Suriyeliler Gebze'ye gelemez!”

İstanbul’da kayıtları bulunmayan Suriyelilerin Gebze’ye gönderileceği şeklinde ki açıklamalara Gebze sert tepki gösterdi. CHP ve AK Parti İlçe Başkanları, “buna izin vermeyiz” dediler. Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, “Gebze’ye gönderilecekler” dedi. Bu söyleme inanmadıklarını ifade eden, AK Parti İlçe Başkanı İrfan Ayar ve CHP İlçe Başkanı Musa Yılmaz, aynı dili kullandı, “böyle bir ihtimal söz konusu bile olamaz. Gebze’de zaten çok sayıda yabancı uyruklu kişi var. İlçemiz yenilerini kaldıramaz”

‘GEBZE’YE GİDECEKLER’ DEDİ

117 Suriyeliyi memleketlerine uğurlarken, açıklama yapan Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, “İstanbul da kayıtları bulunmayan Suriyeliler memleketlerine gönderiliyor. Memleketine gitmek isteyen Suriyelilerin yol masrafları karşılanacak. Türkiye’de kalmak isteyenler ise Gebze’ye gönderilecek” dedi. Bozkurt’un açıklamaları basına yansıyınca, Gebzelilerin büyük tepkisi ile karşılaşıldı.

AYAR VE YILMAZ AYNI DİLİ KULLANDI

Konuyla ilgili gazetemize açıklama yapan AK Parti İlçe Başkanı İrfan Ayar, “bu konuyla alakalı resmi bir açıklama bir duyum almadım. Ancak, böyle bir şey asla söz konusu olamaz. Suriyeliler memleketlerine dönsünler. Gebze’de zaten çok sayıda varlar. Yenilerini kaldıracak gücümüz yok” dedi. CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz da benzer açıklamalarda bulunarak, “bu açıklamalara da, böyle bir düşüncenin varlığına da inanmak istemiyorum. Gebze, İstanbul yada başka şehrin arka bahçesi değildir. Böyle bir şey gündem olursa biz buna şiddetle karşı çıkarız. Gebze’de zaten olması gerekenden gazla yabancı uyruklu kişi var, yenilerini Gebze kaldırmaz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “O, Suriyeliler, Gebze'ye, gelemez!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı