Haber Detayı
28 Kasım 2017 - Salı 17:52
 
O Uygulama Kaldırıldı!
Geçtiğimiz hafta gazetemizin haberi üzerine Darıca Farabi Devlet Hastanesi'nde 1 TL'ye kullanılan sandalye uygulaması yetkililer tarafından düzeltildi.
Darıca Haberi
O Uygulama Kaldırıldı!

Darıca Farabi Devlet Hastanesi'nde hasta ve hasta yakınlarının 1 TL karşılığında kullandıkları tekerlekli  sandalyeler artık ücretsiz kullanıma açıldı. Konu ile ilgili Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü de bir açıklama yaptı. Müdürlükten yapılan açıklamada, "Hastanelerimize başvuran; hasta, hasta yakını ve hastane çalışanlarının, güler yüzlü ve doğru iletişim yöntemi ile karşılanması, doğru bilgilendirme ve yönlendirmelerinin sağlanması, gerektiğinde refakat edilmesi ve hizmet sunumlarının kolaylaştırılması amacıyla hastanelerimizde Danışma, Hasta Karşılama ve Yönlendirme Hizmetleri bulunmaktadır. İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı hastanelerimizde Hasta Karşılama ve Yönlendirme Hizmetlerinde 40 personelimiz ile Darıca Farabi Hastanemizde de 4 personelimiz ile hizmet vermekteyiz.

BASINDA YER ALMASI ÜZERİNE

Hastanelerimizde yaşlı, engelli, kimsesiz ve yardıma muhtaç kişilere muhakkak eşlik edilmesi için tekerlekli sandalye, sedye ve yardımcı araçlar da kullanıma hazır halde bulundurulmaktadır. Darıca Farabi Hastanemize alınan iç içe geçebilen ve katlanmayan tekerlekli sandalyelerin bir kısmının üzerinde bulunan zincirli kilit sistemi hastanemize başvuran hasta ve yakınları tarafından kullanıldıktan sonra alındığı yere bırakılmasını sağlamak amacıyla kullanılmaktaydı. Hasta ve hasta yakınlarının bu tür uygulamaya tepki göstermesi ve bu tepkilerin basında yer alması üzerine ilimizde sadece Darıca Farabi hastanemizde kullanılmakta olan tekerlekli sandalyelerin üzerindeki zincirli kilit sistemi 23/11/2017 tarihinde söktürülerek kullanıma sunulmuştur. Herhangi bir aksaklığın yaşanmaması içinde gerekli tedbirler alınmıştır." ifadelerine yer verildi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: O, Uygulama, Kaldırıldı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı