Haber Detayı
20 Nisan 2016 - Çarşamba 12:20
 
Öğrenciler Aytekin’i terletti
Darıca Fevzi Çakmak Mahalle Muhtarı Nevzat Aytekin, Dede Korkut İlkokulu 4. sınıf öğrencileriyle yerel yönetim dersinde bir araya geldi.
Darıca Haberi
Öğrenciler Aytekin’i terletti

Muhtarlık ve görevleri hakkında bilgiler veren Demirbaş, öğrencilerin sorularını cevapladı. İlk olarak 4-E sınıfına konuk olan Muhtar Aytekin burada görevi ile ilgili ön açıklamalarda bulunarak kendini tanıttı. Daha sonra öğrencilerin sorularını cevaplayan Muhtar Aytekin, öğrencilerle güzel bir iletişim süreci yaşadı. Öğrenciler “Nasıl muhtar olunur? Muhtar olmak için hangi okulu bitirmek gerekir? Muhtar gönüllü mü yoksa parayla mı görev yapar? Muhtar mahalleye proje üretir mi?” şeklinde sorular yöneltirken ders sonunda sınıf öğretmeni Nuray Özpınar ve öğrenciler katılımından dolayı Muhtar Nevzat Aytekin’e teşekkür ettiler. Bu sınıfın ardından Sonay Polat’ın eğitim ve öğretim verdiği 4-B sınıfına konuk olan Muhtar Aytekin burada da yerel yönetimler ve muhtarlık görevine ilişkin bilgilendirme yaptı.

POTA İSTEDİLER

Soru cevap şeklinde geçen dersin sonunda öğrenciler Muhtar yetkin’e okuln potası olmadığını kendi boylarına göre bir pota yapılması noktasında köprü olmalarını talep ettiler. Öğrenciler, “Aslında okul idaresi bahçede duvarlara pota yapmıştı. Ancak okul dışından ki büyükler gelip potalara sılıp kırdılar. Bize yaylı kırılmayan pota yapılması konusunda yardımcı olur musunuz?” şeklinde ki talebe muhtar Aytekin, “Gerekli yetkililere durumu bildireceğim.”dedi.

Adnan Ayvaz

Kaynak: Editör:
Etiketler: Öğrenciler, Aytekin’i, terletti,
Yorumlar
Haber Yazılımı