Haber Detayı
19 Kasım 2019 - Salı 09:23
 
Öğrencilerden CHP’li Aydemir’e tepki!
Siyaset Haberi
Öğrencilerden CHP’li Aydemir’e tepki!

CHP Dilovası İlçe Başkanı Kerem Aydemir, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir’in öğrencilere 100 TL burs vermesini az bulunca Dilovalı öğrenciler Aydemir’e tepki gösterdi.

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, seçim döneminde verdiği burs sözünü yerine getirerek üniversiteli öğrencilere burs dağıttı. Seçildiği günden bu yana biriken maaşını, 710 Dilovalı üniversite öğrencisine burs olarak dağıtan Başkan Şayir, bundan sonra da maaşının tamamını burs olarak dağıtmaya devam edeceğini de söylemişti. Öğrenci başına 100 TL düşen bursu CHP Dilovası İlçe Başkanı Kerem Aydemir beğenmedi.

ELEŞTİRMEDEN ÖNCE DESTEKTE BULUNSUN

Aydemir’in bu davranışına Dilovalılı burs alan öğrenciler “Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir güzel bir işe imza attı. Üniversiteli öğrenciler için değil 100 TL, 50 TL bile çok önemli. Bu dönemde evini geçindiremeyen ailelerin üniversite okuyan evlatlarına 100 TL’yi az görmek acımasızlıktır. Belediye başkanımız Hamza Şayir’i eğitime destekçi tavrından ve güzel desteklerinden dolayı tebrik ederiz. Dilovası’nın onca sorunu varken, öğrencilere verilen 100 TL’yi az bulan CHP Dilovası İlçe Başkanı Kerem Aydemir de öğrencilere 100 TL destekte bulunsun, daha sonra muhalefet etsin” yorumunda bulundu.

İŞTE AYDEMİR’İN TEPKİ ÇEKEN O PAYLAŞIMI:

Kıymetli DİLOVALI hemşerilerim çok değerli öğrenciler sevgili veliler; Dilovası belediye başkanının vaatleri arasında ‘Maaş almayacağım, öğrencilere burs olarak bağışlayacağım’ demişti. Evet, geçtiğimiz hafta itibari ile öğrencilerin hesaplarına burs bedelleri yatmış ve başkanımız öğrenci başı sadece ve sadece 100 tl (yüz Türk lirası) yatırmış. Sorarım siz veli ve öğrencilere bu komik rakamla kim 1 ay geçinebilir ve 100 tl ile neler yapılabilir? Oysaki Dilovası sanayinin kalbi ve burada ciddi anlamda ülke ekonomisine katkı sağlayan büyük sanayii kuruluşları var. Daha önce belediyede oluşan havuza katkı sunarak üniversite öğrencilerine burs veriliyordu gönül isterdi ki en az 250 ya da 300 tl olsa öğrencinin yüzü bir nebze gülerdi bizlerde alkışlar teşekkür ederdik.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Öğrencilerden, CHP’li, Aydemir’e, tepki!,
Yorumlar
Haber Yazılımı