Haber Detayı
05 Şubat 2018 - Pazartesi 11:42
 
OKUL ÖNLERİNDE GÜVENLİK SORUNU OLMAYACAK!
Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’dan kesin talimat…
 
 
 
Kocaeli Haberi


Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy 2017-2018 eğitim-öğretim yılının ikinci dönemi açılması ile ilgili açıklamalarda bulundu. Okul önlerindeki güvenliğe dikkat çeken Vali Aksoy, Okul çevresinde öğrenci, öğretmen ve veliler haricinde grupların bulundurulmaması konusunda da güvenlik güçlerimiz çalışmalarına devam ediyor.” dedi.

EĞİTİME ÖNEM VERİYORUZ

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, “Eğitim öğretimin ikinci dönemi dün itibariyle başladı. Eğitim bizim en önem verdiğimiz alanların başında geliyor. Burada okul idarelerine görev düştüğü kadar velilere de görev düşüyor. Tek temennimiz öğrencilerimizin en güzel şekilde yetişmesidir” dedi.

OKULLARDA GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Konuşmasında güvenlik konusuna da değinen Vali Aksoy, “Ayrıca okullarımızda ki güvenlik konusunu da önem veriyoruz. Her okulda güvenlik görevlisi projemizde çalışmalar devam ediyor. Okul çevresinde öğrenci, öğretmen ve veliler haricinde grupların bulundurulmaması konusunda da güvenlik güçlerimiz çalışmalarına devam ediyor. Çocuklarımızın kötü alışkanlıklara yönelmemesi adına çevre iş yerlerinde tek sigara satışının yasaklanması konusunda tedbirlerimizi de aldık. Zaten normalde 18 yaş altıya sigara satışı yasak. Fakat tek sigara konusu gibi durumlarda önlemlerimizi ciddi şekilde aldık” ifadelerinde bulundu.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: OKUL, ÖNLERİNDE, GÜVENLİK, SORUNU, OLMAYACAK!,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı