‘Okul yönetimiyle işbirliği içinde olun!’
Haber
17 Ocak 2020 - Cuma 18:17
 
‘Okul yönetimiyle işbirliği içinde olun!’
KOCAELİ VALİSİ HÜSEYİN AKSOY VELİLERE SESLENDİ
Dilovası Haberi
‘Okul yönetimiyle işbirliği içinde olun!’

2019-2020 Eğitim Öğretim yılı 1. Dönem sonu karne töreni Dilovası Çerkeşli Nuh Çimento İlk ve Ortaokulu’nda düzenlendi. Törende velileri not konusunda uyaran Vali Aksoy, “Karnelerinde düşük not olabilir. Velilerimiz bu konuda duyarlı olmalı ve bunun nedenleri konusunda okul yönetimiyle öğretmenleriyle iş birliği içinde olmalarını tavsiye ediyorum.” dedi.

2019-2020 Eğitim Öğretim yılı 1. Dönem sonu karne töreni Dilovası Çerkeşli Nuh Çimento İlk ve Ortaokulu’nda düzenlendi. Anaokulunda 12, ilkokulda 58, ortaokulda 86 ve toplamda 156 öğrencisi bulunan Dilovası Çerkeşli Nuh Çimento İlk ve Ortaokulu’nda birinci dönem karne töreni gerçekleştirildi. Karne törenine Vali Hüseyin Aksoy, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Dilovası İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Balay, Dilovası İlçe Müftüsü Osman Barış, Okul Müdürü Kemal Şahin, AK Parti İlçe Başkanı Osman Akbulut, milli eğitim şube müdürleri, okulun öğretmenleri ve öğrencileri katıldı.

 

 

HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

2019-2020 Eğitim Öğretim yılının ilk yarısı tamamlandı. İl genelinde bin 409 okul ve 17 bin 666 derslikte 26 bin 466 öğretmen tarafından 398 bin 315 öğrenciye eğitim ve öğretim hizmeti verildi. Bu öğrenciler birinci dönemi tamamlayarak karnelerini aldı ve iki haftalık yarıyıl tatiline çıktı. Öğretmenler ve öğrenciler birinci dönem tatilinin ardından 3 Şubat 2020 tarihinde ikinci döneme başlayacak. Bu kapsamda Dilovası Çerkeşli Nuh Çimento İlk ve Ortaokulu’nda karne töreni düzenlendi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan program okulun öğrencilerinin folklor gösterisi ile sürdü. Akabinde ‘Keşfedilen Yetenekler Projesi’ kapsamında Dilovası Hasan Ali Yücel İlkokulu’ndan 7. sınıf öğrencisi Kerem Başoğlu piyano dinletisi ile kulakların pasını sildi. Şehit Mehmet Kocabay Ortaokulu öğrencilerinin müzik gösterisi, katılımcılar tarafından büyük alkış aldı. Öte yandan Dilovası’nda 12 okulda 2 bin 180 öğrenci ‘Keşfedilen Yetenekler Projesi’ kapsamında eğitim alarak çeşitli enstrümanlar çalabiliyor.

 

 

VELİLERİ NOT KONUSUNDA UYARDI

Karneleri öğrencilere dağıttıktan sonra Velilere seslenen Vali Hüseyin Aksoy, “Bugün eğitim öğretim yılının yarısının son günü. Bugün çocuklarımıza karnelerini veriyoruz. Çocuklarımız karnelerini alarak 15 günlük tatile girecek. Temennimiz bu tatili en iyi şekilde geçirmeleri, dinlenmeleri ve fırsat bulurlarsa kitap okumalarını tavsiye ediyoruz. Karnelerinde düşük not olabilir. Velilerimiz bu konuda duyarlı olmalı ve bunun nedenleri konusunda okul yönetimiyle öğretmenleriyle iş birliği içinde olmalarını tavsiye ediyorum. Özellikle çocukların başarılarını daha üst noktaya taşımak adına neler yapabiliriz konusunda karnelerden de hareketle ikinci döneme daha iyi bir şekilde hazırlanma içerisinde bu çalışmalara devam etmelerini arzu ediyoruz” dedi.

 

 

VELİLERİMİZ DUYARLI

Vali Aksoy, “Birinci dönem sorunsuz olarak tamamlandı. Bu anlamda il ve ilçe milli eğitim müdürlerimiz olmak üzere okul müdürü, öğretmenlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İlçelerimizde kaymakam arkadaşlarımızın koordinatörlüğünde eğitim öğretimde önemli çalışmalar gerçekleştirildi. Eğitim çalışmalarımıza başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere ilçe belediyelerimiz de önemli katkılar sundu. Onlara da ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Velilerimiz oldukça duyarlı. Velilerimizin destekleri ve gayretleriyle eğitimdeki başarımızı daha üst noktalara taşıyoruz. Çocuklarımızla ilgilenen destek veren bütün velilere ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bugün Kocaeli’de bin 409 okulumuzda 26 bin 466 öğretmen nezaretinde 398 bin 315 öğrenci bugün karne alarak birinci yarıyılı tamamlamış olacak. Önümüzdeki yarıyıla en iyi şekilde hazırlanmak için şu andan itibaren arkadaşlarımız çalışmaya devam edecek. Yeni eğitim öğretim yılına hazırlık noktasında bugünden itibaren çalışma yapacak arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. İyi tatiller diliyorum öğrencilerimize” ifadelerini kullandı.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Okul, yönetimiyle, işbirliği, içinde, olun!’,
Yorumlar
Haber Yazılımı