Haber Detayı
14 Mart 2019 - Perşembe 15:39
 
Okullarda tedbirler artırıldı!
Kocaeli Valiliği, uyuşturucu satıcıları, internet kafeler ve tütün gibi bağımlılık yapan maddelere karşı bir dizi önlem kararı aldı.
 
 
 
Kocaeli Haberi


Kocaeli Valiliği, uyuşturucu satıcıları, internet kafeler ve tütün gibi bağımlılık yapan maddelere karşı bir dizi önlem kararı aldı. Özellikle okul önlerini mesken tutan ve çocuklarımızı zehirlemek isteyen zehir tacirlerine karşı Kocaeli Valiliği harekete geçti. Geçtiğimiz günlerde Valilikte yapılan çocukları korumaya yönelik toplantı sonrası alınan kararla açıklandı. Valilik, İlçe Kaymakamlıklarıyla koordineli yapılan çalışmalar sonrası ciddi yaptırım kararlarına imza attı.

YAPTIRIM KARARLARI ALINDI

Buna göre il genelinde ki tüm İlk ve Orta dereceli okulların bahçelerinde, okul çevrelerinde veli, öğretmen ve idarecilerin dışında ilgisiz kimse bulunmayacak, seyyar satıcıların bekleme ve satış yapmalarına izin verilmeyecek. Okul çevrelerinde bulunan internet kafeler, okulların açık olduğu saatlerde öğrencileri içeriye almayacaklar. Okul çevrelerinde bulunan Market ve Büfelerde tütün ürünleri açık vaziyette adet şeklinde bile olsa satılamayacak, aksini yaptıkları tespit edilenler hakkında da yasal işlem yapılacak. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın güvenliği için alınan bu kararların ciddi bir şekilde uygulanacağı bildirildi.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Okullarda, tedbirler, artırıldı!,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı