Haber Detayı
22 Ekim 2018 - Pazartesi 13:25
 
Okuyoruz Söyleşiyoruz Bayraktar’ı Konuk Etti
İlçe genelinde çocuklara ve gençlere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve kitap sevgisi aşılamak amacıyla 3 yıldır devam eden “Okuyoruz Söyleşiyoruz” projesi 2018-2019 eğitim öğretim döneminde de devam ediyor.
Çayırova Haberi
Okuyoruz Söyleşiyoruz Bayraktar’ı Konuk Etti

Yeni eğitim sezonunun ilk öğrenci yazar buluşmasına konuk olan çocuk edebiyat yazarı Yaşar Bayraktar öğrencilerle bol sohbetli ve bir o kadar da eğlenceli bir söyleşi gerçekleştirdi.

Çocuk Edebiyat Günleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Çayırova Belediyesi’nin çocuk edebiyat günleri kapsamında düzenlediği ve 3 yılda 9 binin üzerinde 4. sınıf öğrencilerini çeşitli kitaplar ve yazarları ile buluşturan “Okuyoruz Söyleşiyoruz” projesi devam ediyor. Her ay farklı bir yazarın konuk olduğu ve yazarın öğrenciler adına kitaplarını imzaladığı öğrenci yazar buluşmasına bu ay eserleri en çok okunanlar listesinin üst sıralarında yer alan ünlü yazar Yaşar Bayraktar konuk oldu. 5 seriden oluşan "3 Kafadarlar" kitapları hakkında öğrencilerle sohbet eden Bayraktar, 3 kafadar kitabındaki karakter olan “Tekno Kadir” isimi kuklasıyla da öğrencilerin sorularını yanıtladı. Küçük okurları sevdikleri yazardan imza alırken, onu adeta soru yağmuruna tuttular. Küçük hayranlarını sabırla dinleyen Yaşar Bayraktar, onlara okunanın önemini ve kendilerine kazandıracağı değerleri de anlattı. Çayırova Belediye Kültür Salonunda yaklaşık 2 saat süren söyleşi sonrası kitaplarını yazara imzalatan öğrenciler günün anısına fotoğraf çektirmeyi ihmal etmediler.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Okuyoruz, Söyleşiyoruz, Bayraktar’ı, Konuk, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı