Haber Detayı
20 Nisan 2020 - Pazartesi 10:10
 
Olimpiyat Yıldızları sporcularını sevindirdi
Spor Haberi
Olimpiyat Yıldızları sporcularını sevindirdi

Son yıllarda Türk cimnastiğinin en başarılı kulüplerin olan ve yüzlerce sporcuyu bünyesinde barındıran Kocaeli Olimpiyat Yıldızları Cimnastik Kulübü, Koronavirüs süreciyle alakalı zor şartlarda önemli adımlar atarak hem yapısını korumaya çalışıyor, hem de sporcularına özel çeşitli kurumlarla sağlamış olduğu Türkiye’de amatör kulüpler bazında bir ilk olan spor ve eğitim burslarını korumaya çalışıyor.

ÜCRETSİZ SAĞLIK BURSU

Kulüp bünyesinde mevcut sezon içerisinde ileri ki yıllarda milli takımlara gitmeyi vaat eden ve belirli seviyeye gelene kadar antrenmanlarını aksatmayan, kulübün kurallarına en iyi şekilde uyan vb. şartları yerine getiren sporculara kademeli olarak 100’e yakın eğitimde özel okul ve sağlıkta ise özel hastane ile birlikte Uzman Diyetisyen Hilal Batmaz, Uzman Psikolog Hilal Şirin tarafından ücretsiz sağlık bursu veriliyor.

BURSLAR 2021’E UZATILACAK

Her yıl yenilenen başarı bursları bu yıl sporcuların yarışmaları iptal olması nedeniyle kazanamayacağı başarı bursları kulübün taraflarla yoğun bir diplomasi görüşmesiyle 2020 sezonu bursları 2021 yılına uzatılarak büyük bir başarı sağlandı. Bu durumda sporcuların bursları 2020 yılında kesilmeyerek 2021 yılına uzatılacak ve 2021 yılının başarı değerlerine ve devamlılıklarına göre 2022 yılı bursları belli olacaktır.

KOCAELİ’NE ÖRNEK OLDULAR

Konu ile alakalı resmi açıklama Kulüp Başkanı Tolga Havuç’tan geldi: ‘Kulübümüz bünyesinde 6-7-8 yıldır spor hayatlarına düzenli ve istikrarlı bir şekilde devam ederek kulübümüzün her aşamasında ve sıkıntılı durumlarımızda yanımızda olan ve elimizde büyüyen yıldız sporcularımızla ve onların emektar velileriyle bir araya geldik. Bu gurubumuzda bulunan sporcularımız Kocaeli’ne örnek olmuş ve bünyemizde yüzlerce yarışmacı ve alt yapı sporcularımıza ve ailelerine örnek teşkil etmiştir ayrıca Kocaeli cimnastiğini Türkiye’de ispatlamıştır. Sporcularımıza ve ailelerine müjdeler vererek bu yıl paydaşımız Konak Hastanesi ile vermiş olduğumuz 100 burs, psikologumuz ve diyetisyenimizle vermiş olduğumuz 100 sağlık bursu ve Kale Okullarımızla vermiş olduğumuz 100 her şey dahil eğitim burslarımızın devamlılığı için 2020 yılı başarılı kriterini 2021 yılına taşıyarak şuan Virüs nedeniyle yarışmalara katılamayıp derece alamayan sporcularımıza burslar noktasında başarı burslarının kesilmemesini sağladık. Her şartta kulübümüze emek veren, vefa gösteren, sporcu ve veli olarak kendini ispatlayan her sporcumuza ve velisine sahip çıkmaya devam edeceğiz. Hedefimiz sporcularımızın Üniversite hayatlarını garantiye almak olacaktır. 1 Haziran’da özel Üniversite-Kulüp projemizi kamuoyuna açıklayacağız. Sporcularımızın geleceği için kulüp olarak muhteşem bir Olimpik Salonu da planlıyoruz. 15 Haziran’da kamuoyuna bilgilendirme yapacağız...’ dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Olimpiyat, Yıldızları, sporcularını, sevindirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı