Haber Detayı
01 Temmuz 2020 - Çarşamba 09:03
 
“Ömer Faruk Başaran Gebze’yi tanımıyor!”
Siyaset Haberi
“Ömer Faruk Başaran Gebze’yi tanımıyor!”

Yeniden Refah Partisi Gebze İlçe Başkanı Engin Kılıç gazetemize özel açıklamalarda bulunarak, “Sanırım Ömer Faruk Bey, Gebze’de çok kalmıyor bu yüzden de Gebze’yi tanımıyor. Kendisine naçizane önerim; önce Gebze’yi tanısın sonra Gebze’ye yönelik açıklamalarını yapsın” dedi.

Yeniden Refah Partisi Gebze İlçe Başkanı Engin Kılıç, gazetemizi ziyaret etti. Ziyarette gündeme bomba gibi düşecek açıklamalarda bulunan Kılıç, konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Pandemi de her şey yolunda. Biz Covid-19 salgınından öncede sahada çalışmalarımızı gerçekleştiriyorduk. Covid-19’un ülkemizde ve bölgemizde yayılmasının ardından çalışmalarımıza online olarak devam ettik. Bu süreçte saha çalışmaları yapmasak da gerek teşkilatlarımızla gerekse de ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızla istişare ediyoruz. Çalışmalarımız kapsamında hafta sonu gerçekleştireceğimiz il divanımız var.

NEFES ALDIRACAĞIZ

Teşkilatlarımızın yoğun katılımıyla gerçekleştireceğimiz il divanımız piknikli olacak. Bu sayede hem teşkilatlarımızla buluşacağız hem de Covid-19 sonrası sosyal mesafeyi de koruyarak teşkilat mensuplarımıza ve ailelerine bir nefes aldıracağız. Derince Çenedağ’da gerçekleştireceğimiz piknikli il divanımızda İl Başkanımızın da sürpriz olarak açıkladığı bir durum söz konusu. Bize de sürpriz olacak bu durum sanırım Genel Başkanımız Fatih Erbakan’ın gelmesi olacak. Katılabilir mi bilmiyoruz ancak İl Başkanımız ve il yöneticilerimiz bu konuda özverili ile çalışıyor.”

ÖMER FARUK BAŞARAN DURDUĞU YERİ BİLSİN

Kılıç; CHP Kocaeli Milletvekilleri Tahsin Tarhan ve Haydar Akar’ın ‘Gebze İl olsun’ önergesine, “Gebze İl olmazsa İstanbul’a bağlansın çıkışı yapan Gelecek Partisi Kocaeli İl Başkanı Ömer Faruk Başaran’a sert yüklendi. Kılıç, “Gebze neden İstanbul’a bağlanıyor. Gelecek Partisi’nin il başkanı durduğu yeri bilsin. Gebze İstanbul’a bağlansın diyeceğine İstanbul’un birkaç ilçesini Gebze’ye bağlayalım, Gebze İl olsun demesi gerekken böyle bir açıklama çok talihsiz olmuş. Bunu söylerken kafasında ne vardı çok merak ediyorum. Sanırım Ömer Faruk Bey, Gebze’de çok kalmıyor bu yüzden de Gebze’yi tanımıyor. Kendisine naçizane önerim önce Gebze’yi tanısın sonra Gebze’ye yönelik açıklamalarını yapsın. Bir siyasetçinin üslubuna, davranışına, söylediği söze ve birçok şeye dikkat etmesi gerekiyor. Bizler vatandaşımıza örnek olmazsak vatandaş doğruyu nasıl görecek” ifadelerini kullandı.

PENDİK, GEBZE'NİN OVACIK VE KADILLI KÖYLERİNE SINIR

Gebze’nin il olmasının geç kalınmış bir karar olduğunu söyleyen Kılıç, “Bence Gebze sadece İl değil, Büyükşehir’li il olmalı. Biz Yeniden Refah Partisi olarak, Genel Başkanımızın da destekleriyle bu yönde çalışmalarımızı yapıyoruz. Gerek sahada gerekse siyasi ortamlarda Gebze’nin Büyükşehir’li il olmasını vurguluyoruz. Sonuçta Gebze’nin kocaman bir Organize Sanayi Bölgesi var. Bunu da göz önüne olarak Gebze’nin arada kalmasını istemiyoruz. Eğer Gebze il olursa İstanbul’un ilçelerinden birkaçını alarak Büyükşehir’li İl olabilir. Çünkü İstanbul’un Pendik İlçesi’nin Göçbeyli Mahallesi Gebze'nin Ovacık ve Kadıllı köylerine sınırdır. Biz bunu kullanarak Gebze’yi Büyükşehir’li İl yapabiliriz ya da Gebze’nin önünü bu sayede açabiliriz” şeklinde konuştu.

KOCAELİ’DE SİYASETİN KURTLARI VAR

Sözlerini sürdüren Başkan Kılıç, Gebze’nin il olmamasının sebebinin Kocaeli’nin kurtları olduğunu belirterek, “Kocaeli’de siyaset yapmak zor. Çünkü Kocaeli’de siyasetin kurtları var. Bu yüzden de sadece konuşmak değil çalışmakta gerekiyor. Kısacası Az konuşup çok çalışılması lazım. Çünkü siyasetin başarılı olduğu yer sahadır. Biz Bölgemizdeki tüm siyasetçilerin sadece konuşmasını değil sahaya inip vatandaşı dinlemesini de talep ediyoruz. Siyasetin kalbi Gebze’dir, siyasetin omurgası Kocaeli’dir. Türkiye’de siyasetin yürüdüğü tek il Kocaeli ilçe ise Gebze’dir. Bunun sebebi de gerek Kocaeli gerekse Gebze Bölgesi’nin her şeyin başlangıç yeri olmasıdır. Şöyle ki; Vakıfların, derneklerin, STK’ların ilk kurulduğu yer Gebze Bölgesi’dir. Bu yüzdendir ki Gebze siyasetin kalbidir” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Ömer, Faruk, Başaran, Gebze’yi, tanımıyor!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı