Orhan, Gebzeli kadınlarla çay sohbetinde
Haber
16 Eylül 2020 - Çarşamba 12:13
 
Orhan, Gebzeli kadınlarla çay sohbetinde
Siyaset Haberi
Orhan, Gebzeli kadınlarla çay sohbetinde

CHP Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan, Gebzeli kadınların daveti üzerine gittiği çay sohbetinde kadınlarımızın taleplerini ve mahallenin eksikliklerini dinledi.

CHP Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan, Osman Yılmaz Mahallesi’nde ikamet eden kadınların daveti üzerine eşi Cansu Orhan ile çay sohbetine misafir oldu. Mahalleli kadınların sorun ve taleplerini dinleyen Başkan Orhan, kadının siyasetteki yeri ve önemine dikkat çekti. Toplumumuzda gün geçtikçe artan kadına şiddet olaylarına değinen Orhan, Gebzeli kadınları bu tarz bir durumda ne yapmaları gerektiği, kimlere nasıl ulaşmaları gerektiği konusunda bilgilendirdi. Şiddet olaylarının yalnızca fiziksel olmadığını belirten Orhan her türlü şiddete karşı olduğunu dile getirerek Gebzeli kadınlara bu konularda taviz vermemeleri konusunda uyardı.

KADINLAR HAYATIN HER ALANINDA OLMALIDIR

Kadının siyasette ki yerini ve önemini Gebzeli kadınlara anlatan Orhan “Ülkemiz kadına yönelik hakların ilk verildiği ülkelerden biridir. Kurucumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından verilmiş olan bu haklar Türk kadınını hak ettiği yere taşımıştır. Kadın yalnızca çocuk bakar, evde oturur mantığı doğru değildir. Kadınlar hayatın her alanında olması gerektiği gibi ülkenin kaderini belirleyen meselelerde de olmalıdır.” diyerek Türk kadınının siyasetteki değerini anlattı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Orhan,, Gebzeli, kadınlarla, çay, sohbetinde,
Yorumlar
Haber Yazılımı