Haber Detayı
02 Şubat 2019 - Cumartesi 09:04
 
Ortageçit köyünden muhteşem gece
Darıca'faalyetini sürdüren Ardahan Merkeze Bağlı Ortageçit (Sazara) Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından kaz gecesi düzenlendi
Darıca Haberi
Ortageçit köyünden muhteşem  gece

Darıca Adnan Menderes Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen kaz gecesine 800 davetli için yer ayrıldı, ancak geceye 1500 kişi katılım sağladı. Sazara Köyü Derneği tarafından ilk kez yapılan kaz gecesi etkinliği Darıca’da büyük ses getirirken, gecede meşhur Ardahan kazı vatandaşlara ikram edildi.  Dernek Başkanıöncülüğünde yapılan gece Başkan Yardımları Halim Demir, Güven Dede, Erdinç Çelik, Cemal Demirci, Günay Karataş, Tokay Dede ve Tahsin Aktaş’ın başarılı organizasyonuyla tertip edildi.

 HALAYLAR ÇEKİLDİ, ARDAHANLILAR EĞLENDİ

CHP Darıca Belediye Başkan adayı Yakup Törk, CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, siyasi parti temsilcileri, Kars Ardahan Iğdır hemşeri dernek başkanları ve STK temsilcilerin yanı sıra halkın yoğun katılım sağladığı gecede ayrıca yörenin önemli sanatçısı Serhat Özer ve ekibi birbirinden söylediği yöre türküleriyle kaz gecesine renk katarken, katılımcılar halaylar çekerek eğlendi.

 MAMO: AMAÇ HEMŞERİ BİRLİKTELİĞİNİ SAĞLAMAK

Gecede bir konuşma yapan Darıca Ortageçit Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İsmet Mamo, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı ilk kez gerçekleştirdikleri kaz gecesine yoğun katılım nedeniyle tüm davetlilere teşekkür etti. Kaz gecelerini geleneksel hale getirmek istediklerini ifade eden Başkan Mamo, Darıca’da yaşayan Ardahan, Kars ve Iğdırlı hemşerileri bir araya getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını, gecenin amacının yöre kültürünün yaşatılması ve hemşeriler arasındaki bağı güçlendirmek olduğunu, bu tür gecelerde hemşerilerimiz kaynaşırken aynı zamanda sorunlarında tartışıldığı bir ortam yarattıklarının altını çizdi.

CHP ADAYI TÖRK, YÖNETİME TEŞEKKÜR ETTİ

Gecede ayrıca bir konuşma yapan Darıca Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı Yakup Törk, “Gecemiz hayırlara vesile olsun. Ortageçit Derneği ve yönetimini bu kadar güzel organizasyon gerçekleştirdikleri için teşekkür ediyorum, tebrik ediyorum. Bizim için hemşeri birlikteliği çok önemlidir. Bu konuda üzerimize düşeni her zaman yerine getirmeye çalışıyoruz. Biz bir olursak ve beraber olursak birbirimize inanırsak daha büyük başarılara imza atarız. Bu tür geceler gelenek ve göreneklerimizin yaşatılması adına anlamlı buluyorum. Bu tür organizasyonlar hemşerilerimizin kaynaşmasını ve birbirini daha yakından tanımasına ciddi anlamda katkı sunuyorum. Siz değerli hemşerilerimizin bildiği gibi 31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler seçimlerinde CHP’den Belediye Başkan Adayı oldum. İlçemizin sorunlarını biliyorum. Ciddi bir ekiple ortaya koyduğumuz plan projelerle Darıca’yı örnek bir kent yapma parolasıyla yola çıktık. Tüm Hemşerilerimizin bize ve ekibimize güvenmesi istiyor, desteklerini bekliyorum” dedi.

ONURSAL BAŞKAN BİLGİN UNUTULMADI

Gecede geçtiğimiz yıl rahmetli olan Derneğin Kurucu ve Onursal Başkanı Adnan Bilgin adına, eşine, abisine ve çocuklarına plaket takdim edildi. Ayrıca gecede CHP Darıca Belediye Başkan Adayı Yakup Törk’e de plaket verildi.

Ortageçit Köyünün ilk defa düzenlediği gece büyük yankı bulurken, geceye gelen davetliler şaşkınlarını gizleyemedi. Gecede Başkan ve yönetim ayakta alkışlandı, tebrik mesajı aldı.

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, yoğun programı nedeniyle geceye katılamazken, gönderdiği mesajda tüm davetlilere selamlarını iletti.

SPONSORLAR ONURE EDİLDİ

Gecede bölgemizin medarı iftiharı İşadamı Kebap Diyarı ve Kahve Deryası Sahibi İşadamı Göksel Karakurt, Elif Aydın Güzellik Salonu Sahibi Girişimci İş Kadını Elif Aydın, işadamları Remzi Çelik, Ercan Turan, Levent Demirci, Hakan Yucak, ve Levent Aras’a geceye katkılarından dolayı plaket verilerek, teşekkür edildi.

DAVETLİLER TAM NOT VERDİ

Geceye katılan davetliler Ortageçit Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafında ilk defa düzenlenen kaz gecesine tam not verirken, kitlesel bir katılımın olması hemşerilerimizin gururlandırdı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ortageçit, köyünden, muhteşem, , gece,
Yorumlar
Haber Yazılımı