Haber Detayı
25 Eylül 2018 - Salı 16:51
 
OSBÜK’ten 1.Organize Sanayi Bölgeleri Fuarı
Organize Sanayi Bölgeleri arasında güçlü bir iletişim ortamı sağlamak, iş birlikleri, güç birlikleri fırsatları oluşturmak amacıyla; OSBExpo, OSBÜK 1.Organize Sanayi Bölgeleri fuarı ve Zirveleri düzenlenecek.
 
 
 
Kocaeli Haberi


Gebze Güzeller Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı ve OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi Adem Ceylan, 14-17 Kasım 2018 tarihlerinde Antalya’da ilki gerçekleştirilecek olan organizasyon hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Yapılan bilgilendirmede, “OSBÜK görev tanımlarında da yer aldığı üzere; OSB’leri yurtiçi ve yurtdışında tanıtıcı faaliyetlerde bulunmak, yerli yabancı tanıtımları OSB’lere yönlendirmek, fuarlar, sergiler düzenlemek OSBÜK’ün asli faaliyetleri arasındadır. Organize Sanayi Bölgelerimizi tek ve güçlü bir platformda ulusal ve uluslararası pazarlarda tanıtmak, üretim gücünü ve çeşitliliğini tüm dünyaya duyurmak, Organize Sanayi Bölgelerimiz arasında güçlü bir iletişim ortamı sağlamak, iş birlikleri, güç birlikleri fırsatları oluşturmak amacıyla; OSBExpo, OSBÜK 1.Organize Sanayi Bölgeleri fuarı ve Zirveleri düzenlenecektir.

ETKİNLİKLER DÜZENLENECEK

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı desteği ve (OSBÜK) Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu koordinasyonunda, 14-17 Kasım 2018 tarihlerinde Antalya’da ilki gerçekleştirilecek olan organizasyonun bu yıl ki teması” Yeni Nesil OSB’ler ve Yatırımcılar Platformu 2023” olarak belirlenmiştir. Fuar’da OSB Bölge Müdürlüklerimizin stantları bulunacak, stantlarda OSB’lerimizdeki tüm üretim zenginliği ile ilgili sunumlar yapılacak, sanayi temsilcilerimizin de katılımlarıyla ulusal ve uluslararası ticaret heyetleri ile iş görüşmeleri gerçekleştirilecek, OSB’lerimiz arasında ikili görüşmeler, işbirliği çalışmaları, meslek içi eğitim gibi önemli etkinlikler düzenlenecektir.

BİLGİLENDİRME YAPILACAK

Fuarla birlikte eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek olan Zirvede ise; Organize Sanayi Bölgelerimizin Endüstri 4.0/Dijital Dönüşüm süreci ile ilgili toplantı ve sunumlar gerçekleştirilecek, OSB’lerimizi geleceğe en hızlı ve en doğru biçimde taşımanın aşamaları tartışılacak, aynı zamanda meslek içi eğitimler, uygulama örnekleri, komisyon toplantıları, ikili görüşmeler gibi hizmet ve üretim kalitesini arttırmaya yönelik oturumlar yapılacaktır. Ülkemizde ilk kez gerçekleştirilecek olan bu çok önemli çalışmaya OSB’lerimiz olarak, gerek stand düzeyinde katılımlarınız ve ziyaretleriniz, gerekse Fuar ve Zirvenin tanıtımı duyuruşu ve sanayicilerimizce izlenmesi hususundaki katkılarınız son derece önem arz etmektedir. Katılım ile ilgili organizasyon firması sizlerle en kısa zamanda temas kuracak, gerekli bilgilendirmeleri yapacaktır. OSB’lerimizi ve ülkemizin üretim gücünü en güçlü biçimde temsil edecek olan OSBExpo, OSBÜK 1.Organize Sanayi Bölgeleri Fuarı ve Zirve’sine katılım hususunda ilgi ve hassasiyetinizi rica eder, bu organizasyonun, ülkemize ve sanayimize birçok kazanımlara vesile olmasını temenni ederiz.” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: OSBÜK’ten, 1.Organize, Sanayi, Bölgeleri, Fuarı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Arşiv
Haber Yazılımı