Osman Hamdi Bey’in eseri Beyoğlu sokaklarında!
Haber
29 Ekim 2020 - Perşembe 09:49
 
Osman Hamdi Bey’in eseri Beyoğlu sokaklarında!
Gebze Haberi
Osman Hamdi Bey’in eseri Beyoğlu sokaklarında!

Beyoğlu Belediyesi tarafından cadde ve sokakların daha güzel görünüme kavuşturulması amacıyla başlatılan çalışma kapsamında Gebzeli Ressam Osman Hamdi Bey’in ‘Mimozalı Kadın’ adlı eserini Kılıç Ali Paşa Mahallesi’ndeki Enli Yokuşu merdivenlerine resmedildi.

Kültür ve sanatın merkezi Beyoğlu, genç yeteneklerin dokunuşlarıyla daha da güzelleşiyor. Beyoğlu Belediyesi üniversitelerle işbirliği yaparak ilçenin cadde ve sokaklarını güzelleştirmek için çalışma başlattı. Çalışma kapsamında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin Resim Bölümü öğrencileri, üniversitelerinin kurucusu Gebzeli Ressam Osman Hamdi Bey’in ‘Mimozalı Kadın’ adlı eserini Kılıç Ali Paşa Mahallesi’ndeki Enli Yokuşu merdivenlerine çizdiler. Çalışmayı yerinde inceleyen Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, boya ve fırçayı eline alarak gençlere yardım etti.

ÜNİVERSİTELERLE İŞBİRLİĞİ YAPARAK BEYOĞLU’MUZU GÜZELLEŞTİRİYORUZ

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Beyoğlu’nu daha da güzelleştirmek için her türlü çalışmayı yapmanın gayreti içerisinde olduklarını belirterek, “Beyoğlu Belediyesi olarak ilçemizde bulunan özellikle geniş merdivenlerin görsel açıdan güzel olması, sokaklarımızın ve caddelerimizin güzel gözükmesi için bir çalışma başlattık. İlkini hemen Galata Port’un arka tarafında bulunan Mimar Sinan Üniversitemizin bulunduğu yokuşta gerçekleştiriyoruz. Mimar Sinan Üniversitesi ile yaptığımız işbirliği neticesinde gençler derslerinden artan zamanlarda burada el becerilerini gösteriyorlar. Beyoğlu’muzun diğer merdivenlerini de yine üniversitelerimizle yapacağımız işbirlikleriyle bu şekilde güzelleştireceğiz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Osman, Hamdi, Bey’in, eseri, Beyoğlu, sokaklarında!,
Yorumlar
Haber Yazılımı