Haber Detayı
18 Nisan 2016 - Pazartesi 11:52
 
Osman Hamdi Bey koruluğu dolup taşıyor
Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in talimatları doğrultusunda peyzaj ve düzenleme çalışmalarıyla Eskihisar’a kazandırılan Osman Hamdi Bey Müze evi koruluğu, güzel havanın tadını aileleriyle birlikte çıkarmak isteyen Gebzelilerin akınına uğruyor
Gebze Haberi
Osman Hamdi Bey koruluğu dolup taşıyor

BAHARIN KEYFİNİ YAŞIYOR

Osman Hamdi Bey Müze Evi’nin yenilenen koruluğu Gebzelilerin akınına uğruyor. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in talimatları doğrultusunda başlatılan peyzaj ve düzenleme çalışmalarının tamamlandığı Osman Hamdi Bey Müze evi koruluğu Gebzelilerin ziyaretiyle adeta dolup taşıyor. Baharın yüzünü göstermesiyle güzel havaları fırsata çeviren Gebzeliler aileleriyle birlikte Eskihisar sahilinin keyfini yaşıyor.

GENÇLERİN AÇIK HAVA STÜDYOSU

Gebze’nin denize açılan kapısı Eskihisar’ın sembollerinden olan, Türk müzeciliğinin kurucularından ressam Osman Hamdi Bey’in yaşadığı müze evinin arkasında bulunan korulukta başlatılan peyzaj ve düzenleme çalışmalarının tamamlamasıyla Gebzelilerin hizmetine açılmıştı. Yürüyüş yolları, oturma grupları ve diğer peyzaj düzenlemeleriyle eşsiz bir görünüme kavuşan koruluk, dünya evine giren genç çiftlerin açık hava fotoğraf stüdyosu olarak da hizmet veriyor.

AİLELER PİKNİĞE GELİYOR

Her köşesi ayrı bir fotoğraf karesini süsleyen Osman Hamdi Bey Müze bahçesindeki koruluğa hafta sonu aileleriyle birlikte gelen Gebzeliler açık havada piknik keyfi yaşıyor. Yeşil alanda, ağaçlar altında oyunlarını oynayan çocukların cıvıltılarının eksik olmadığı Osman Hamdi Bey Müze bahçesinde koruluğunun düzenlenerek hizmete açılmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Gebzeliler; bu hizmeti Eskihisar’a kazandıran Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ve ekibine teşekkür ediyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Osman, Hamdi, Bey, koruluğu, dolup, taşıyor, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı