Haber Detayı
22 Mart 2017 - Çarşamba 15:10
 
OSMANLI'YI PARÇALAYAN ZİHNİYET YİNE SAHNEDE
Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Diyarbakır Üçpınar Köyü Derneği’nde yaptığı konuşmada, geçmişte yaşanan oyunlara dikkat çekerek, “dünyaya hükmetmiş Osmanlı İmparatorluğu’nu parçalayan zihniyet, bugün de Türkiye Cumhuriyeti üzerinde aynı oyunları oynayarak ülkemizi bölmek istiyorlar.” dedi.
Darıca Haberi
OSMANLI'YI PARÇALAYAN ZİHNİYET YİNE SAHNEDE

Ak Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman ve Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık’la birlikte katıldığı programda Diyarbakır’lı vatandaşlara 16 Nisan’da yapılacak olan referandumun önemini anlatan Başkan Karabacak, “1900’lü yıllarda Osmanlı’yı bölen, batı zihniyeti, dün de 15 Temmuz’da aynı oyunlarla ezanlarımızı susturmak, bayraklarımızı indirmek istediler. Ama bizler millet olarak bayrağımıza sahip çıktık, ezanımıza sahip çıktık, geleceğimize sahip çıktık.” dedi.

KARARI MİLLET VERECEK

Başkan Karabacak, “Şimdi önümüzde 16 Nisan’da yapılacak referandum var. Güçlenmemizi istemeyen batı zihniyeti yine aynı oyunlarla halkımızı kandırmaya çalışıyorlar. İç işlerimize karışan, hayır bu sistemi değiştiremezsiniz diyen batı zihniyeti halkımızı göz ardı ediyor. 15 Temmuz’da topa, tüfeğe, uçağa karşı duran b u halk 16 Nisan’da da gerekli cevabı verecektir.Sizlerin de katkı ve destekleriyle bu millet bu zihniyete bir tokat daha atacaktır.Son kararı millet verecektir.” diyerek vatandaşlardan 16 Nisan’da yapılacak olan referandumda destek istedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: OSMANLI'YI, PARÇALAYAN, ZİHNİYET, YİNE, SAHNEDE,
Yorumlar
Haber Yazılımı