Haber Detayı
27 Şubat 2019 - Çarşamba 12:21
 
ÖZEL İLİM TENİSTE KOCAELİ İKİNCİSİ
Spor Haberi
ÖZEL İLİM TENİSTE KOCAELİ İKİNCİSİ

Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu Kocaeli Okul Sporları 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı Tenis Yıldızlar Kız-Erkek Tenis İl Birinciliği Müsabakaları Yıldız Erkekler kategorisinde Özel İlim Ortaokulu Kocaeli 2.(ikincisi) olmuştur.

Yarışmaya katılan İlim Ortaokul öğrencileri; Emirhan Bulut, Ömer Emin Bozkurt, Mehmet Efe Kara müsabakalarda göstermiş oldukları performanstan ötürü büyük alkış aldılar. İlim Koleji Beden Eğitimi Öğretmeni Faruk Akcan; “Tenis Sporu,  çocukların gelişiminde hem fiziksel hem de zihinsel anlamda büyük öneme sahiptir. El-göz koordinasyonu, kısa sürede karar verme, takım olma gibi olgularla gelişimsel sürece olumlu etki etmektedir.” dedi.

Özel İlim Eğitim Kurumları Müdürü Halil Bulut, “Öğrencilerimiz ile elde etmiş olduğumuz dereceden ötürü gurur duyuyorum. Akademik başarıların spor, sanat ve kültürel faaliyetler ile birleştirilerek eğitimin kalite bulacağına inanıyoruz. Öğrencilerimizi bu bilinçle yetiştirerek gelecekte daha kendinden emin ve hedefi olan bireyler olması için çabalıyoruz. Emirhan, Ömer ve Efe’yi, beden eğitimi öğretmenimiz Faruk Akcan’ı ve velilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÖZEL, İLİM, TENİSTE, KOCAELİ, İKİNCİSİ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı