Haber Detayı
10 Nisan 2018 - Salı 11:14
 
Özel İlim Türkiye Şampiyonası’nda
Spor Haberi
Özel İlim Türkiye Şampiyonası’nda

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından 05-08 Nisan 2018 tarihleri arasında Kocaeli’de yapılan “Okullar Arası Tenis Küçükler Erkek Grup Yarışmaları” sonuçlandı. Grup Bölgede Yarışmasında 20 okulun kıyasıya mücadele ettiği müsabakalarda ilimizi temsil eden Özel İlim Ortaokulu rakiplerini eleyip birincilik kupasını alarak Türkiye Şampiyonası’na gitmeye hak kazandılar.

AKCAN’DAN TEBRİK

Beden Eğitimi Öğretmeni Faruk Akcan, “Spor yapmak, çocuklardaki disiplin ve sorumluluk anlayışını geliştirdiği gibi, yılmamayı ve mücadele etmeyi de öğrenir. Tenis sporu, takım olma, hız, çeviklik ve koordinasyon becerilerinin gelişmesine büyük katkı sağlar. Öğrencilerimiz Emirhan Bulut ve Atakan Karahan’ı verdikleri mücadelelerden ötürü tebrik ediyorum” dedi. 

BULUT: HER ÖĞRENCİ SPOR İLE UĞRAŞMALI

Özel İlim Okul Müdürü Halil Bulut, “Her öğrenci bir spor dalı ile uğraşmalı felsefesiyle yola çıktık. Akademik başarının yanında elde ettiğimiz spor başarılarımız misyonumuzun bir parçası olmuştur. Beden eğitimi öğretmenimizi, öğrencilerimizi, ailelerini, GTK’yı ve tüm antrenörlerini tebrik ediyor, Türkiye Şampiyonu olacaklarına inanıyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Özel, İlim, Türkiye, Şampiyonası’nda,
Yorumlar
Haber Yazılımı