Haber Detayı
20 Aralık 2018 - Perşembe 11:50
 
Özel Öğrencilerden Lezzet Şovu
Gebze Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi Okulu Tutum Yatırım ve Türk Malları haftası etkinliğinin bir yenisini düzenledi
Gebze Haberi
Özel Öğrencilerden Lezzet Şovu

Etkinliğe Gebze Kaymakamı Mustafa Güler de katıldı. Gebze Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi Okulu öğretmenleri, velileri ve öğrencileriyle birlikte yerli malı haftasını ‘7 TAT 7 BÖLGE’ etkinliği ile şölene çevirdi. Engelli bireylerin eğitim aldığı ve meslek öğrendikleri okulda her bölgenin standı kuruldu. Yöresel kıyafetler, yiyecekler ve kültürel zenginlikler sergilendi. Özel öğrencilerine bilgileri yaşayarak öğretmek isteyen Gebze Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi Okulu, bütün emeklerini sergiledi. Öğrencilerin güler yüzleri ve okulun atölyelerinde yaptıkları ürünler koridorları süsledi.

KAYMAKAM GÜLER TEŞEKKÜR ETTİ

Törenin açılışında konuşan Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Yerli Malı Haftası ile bilgiler verirken, emeği geçenleri kutladı. Kaymakam Güler, haftanın 1947 yılından beri kutlandığını anlatırken, "Bu okulda görev yapan öğretmenlerimiz canla başla çalışmaktadır. Hepsini kutluyorum. Yerli Malı Haftası'nı burada kutluyoruz. Öğrencilerimiz başarılı gösteriler lezzetli yemeklerden oluşan stantlar hazırlamışlar. Bu haftanın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.  Konuşmanın ardından özel öğrencilerin standları büyük ilgi gördü. Gösterilerin ardından öğrenci velilerinin hazırladıkları yiyecekler konuklara ikram edildi. Kaymakam Mustafa Güler, Okul Müdürü Kosanoğlu ve öğretmenlere teşekkür etti..

ÖĞRENCİLERİMİZ HERŞEYİ BAŞARABİLECEK ÖZGÜVENDEDİR

Okul Müdürü Şahin Kosanoğlu yaptığı açıklamada: “Gebze, Çayırova, Darıca çevresinden olan bu öğrenciler, 3. Kademe denilen yüzde 30 ve yüzde 70 arası zihinsel engelli öğrencilerdir. 14-23 yaş aralığında olmak üzere toplam 176 kayıtlı özel öğrencimiz var. Öğrencilerimizin neler başarabileceğini görmek ve onların özgüven kazanmaları için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Haber: Adnan Ayvaz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Özel, Öğrencilerden, Lezzet, Şovu,
Yorumlar
Haber Yazılımı