Haber Detayı
14 Eylül 2017 - Perşembe 12:57
 
“Partimizi küçük düşürenlere gereğini yaparız “
CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar'dan seçim uyarısı
Kocaeli Haberi
“Partimizi küçük düşürenlere gereğini yaparız “

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, gazetemize gerçekleştirdiği ziyarette delegasyon seçimlerini değerlendirdi. Akar, seçimlere gölge düşürecek, partiyi kamuoyunda rencide edecek hareketlerde bulunanlara gereğinin yapılacağını söyledi

Cumhuriyet Halk Partisi’nin İzmit’ten start verdiği Kocaeli’deki delege seçimleri sürüyor. Geçtiğimiz pazar günü başlayan ve ufak tefek gerginliklerin dışında önemli bir sıkıntının yaşanmadığı seçimler, Kocaeli genelinde 430 mahallede yapılacak. Delegasyon seçimlerini değerlendiren Akar, seçimlerde şu ana kadar olumsuz bir durum yaşanmadığını belirterek, bundan sonra da yaşanmayacağına inandığını belirtti ancak uyarı yapmada da geçmedi. Akar, “Ama şunu da buradan ikaz etmekte fayda buluyorum; bu kadar güzel, bu kadar demokratik yapılan bir seçime leke sürecek arkadaşlar çıkar ise bunun da gereğini yaparız. Partimizi kamuoyunda küçük düşürücü, rencide edici ya da olumsuz olarak algılanabilecek işlerin içine girecek arkadaşlar için ne gerektiriyorsa tüzüğümüz gereken işlemlerin yapılması için elimizden gelen çabayı gösteririz” dedi.

KİMSE MÜDAHİL OLMUYOR

 “Delege seçimlerini sadece İzmit’te değil, Kocaeli’de yapıyoruz. İzmit'te 102 mahallenin 21’indeki seçimleri tamamladık. Delege seçimlerini nasıl yapıyoruz? Siyasi Partiler Kanunu, artı tüzüğümüz, artı yönetmeliğimiz ve bununla ilgili yayımlanan genelgeler çerçevesinde yapıyoruz bu seçimleri. İl kurulumuz ve il başkanımız da işi çok ciddi tutuyor. Her ilçede görevli kurul üyelerimiz var, tutanak altına alıyor ve denetliyorlar seçimin sağlıklı yapılması için. Şimdiye kadar, ufak tefek tartışmalar dışında çok problem olmadı. Bu bir demokrasi şöleni, bazı mahallelerde tek liste, bazı mahallelerde birden fazla liste çıkıyor. Tek liste çıkan mahallelerde sıkıntı yok ama diğer mahallelerde de sonuçta birisi kazanacak. Bu da demokrasinin gereği. Kazanan da kaybeden de birbirine saygı göstermeli. Çünkü bu tamamen Cumhuriyet Halk Partisi’nin içindeki demokrasi şöleni. “ dedi

DEMOKRASİ YAŞATAMAZLAR

Tabii ki siyasetin içerisinde var, isteyen kendi listesini çıkarabilir, uzlaşabilir de diğer arkadaşlarla ama amaç burada tek; Cumhuriyet Halk Partisi’nin yerelde ve genelde iktidar olması. Liste çıkaranların da çıkarmayanların da karşılıklı yarışanların da tek amacı bu. Bu bilinçle hareket etmek zorundayız ve delege arkadaşların, üye arkadaşların da bu bilinçle hareket ettiklerini görüyoruz zaten. Bakın geçen hafta pazar günü delege seçimlerimiz oldu ama bir sıkıntı yaşanmadı. Kendi içinde demokrasiyi yaşatamayan partiler, iktidara geldiklerinde Türkiye’de demokrasiyi yaşatamazlar. Ki bugün buna şahit oluyoruz. Biz en ince noktasına kadar, en uç noktasına kadar bu demokrasiyi yaşatacağız partinin içerisinde. Biz milletvekilleri ve yönetim kademesinde olan arkadaşlar olarak bu işe müdahil olmuyoruz. Herkesin önü açık ama olumsuzluklar yaşanmaması için denetliyoruz. Bu böyle biline.

SEÇİMLERDE İDDİALI OLMANIN GÖSTERGESİ

Ama şunu da buradan ikaz etmekte fayda buluyorum; bu kadar güzel, bu kadar demokratik yapılan bir seçime leke sürecek arkadaşlar çıkar ise bunun da gereğini yaparız. Partimizi kamuoyunda küçük düşürücü, rencide edici ya da olumsuz olarak algılanabilecek işlerin içine girecek arkadaşlar için ne gerektiriyorsa tüzüğümüz gereken işlemlerin yapılması için elimizden gelen çabayı gösteririz. Onun için de üyelerimizin, yönetici arkadaşlarımızın sağ duyusu ile şu ana kadar güzel giden delegasyon seçiminin ben yine aynı sağ duyu ile tamamlanacağını düşünüyorum. Bu sürecin, gelecekte de birbirimize tutunmanın, birlikte hareket etmenin ve önümüzdeki yerel seçimlerde iddialı olmanın bir göstergesi olacağını düşünüyorum.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Partimizi, küçük, düşürenlere, gereğini, yaparız, “,
Yorumlar
Haber Yazılımı