Haber Detayı
19 Ocak 2017 - Perşembe 22:27
 
Pekyörür Daha bugün ne konuştu ne yaşandı
Darıca Medya Evi'nde gazetecileri ziyaret eden Kocaeli CHP İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Pekyörür, "Fatma Vekilimize yapılanlara nasıl tepki gösterdiysem aynı olan Ak partili bir kadın milletvekiline yapılsaydı aynı tepkiyi gösterirdim. Çünkü burada siyasi bir düşünceden çok kadına olan şiddete karşı durma duygum ön plandadır."dedi. Ancak bugün bambaşka bir olay yaşandı.
Darıca Haberi
Pekyörür Daha bugün ne konuştu ne yaşandı

Kocaeli CHP İl Kadın Kolları Başkanı Pekyörür'ün erkek tarafından  kadına şiddete tepkisini dile getirdii Darıca'da, "Kadına şiddetten bahsederken bunun partilisi partisizi olmaz. " dedi. Ancak bugün TBMM'de yine şiddet görüntüleri yaşandı. Ancak bu kez ilginç olan kadının kadına şiddet uygulamasıydı.

Anayasa değişiklik teklifi görüşmeleri sırasında söz almadan kürsüye çıkan ve kendini kürsü mikrofonlarına kelepçeleyen bağımsız milletvekili Aylin Nazlıaka'ya diğer kadın vekiller müdahale etti.

Müdahale sırasında kürsü çevresinde arbede yaşandı. Bazı kadın vekiller birbirlerine saldırdı. Kavga esnasında CHP milletvekili Şafak Pavey'in protezi çıktı. HDP'li Meclis Başkanvekili Pervin Buldan ise göğsüne aldığı yumruk nedeniyle Meclis revirine kaldırıldı.

 

HASTANEYE KALDIRILDI

Arbede sırasında en büyük tepki ise AK Partili Gökcen Özdoğan Enç'e yöneldi. Bir önceki kavgada AK Partili Muhammet Balta'nın bacağının ısırılması nedeniyle Meclis'e 'Köpek Giremez' pankartıyla gelen ve bu nedenle CHP ve HDP'lilerin tepkisini çeken Enç, bazı kadın vekillerin toplu olarak saldırısına uğradı.

AK Partili Enç'i aralarına alan HDP ve CHP'li kadın ve rekek vekiller uzun süre Enç'e fiziki saldırıda bulundular. Bu sırada bazı AK Partili vekiller de Enç'e yardıma geldi. Boyun ve belinden yaralanan Enç, Meclis dışına çıkarıldıktan sonra hastaneye kaldırıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Pekyörür, Daha, bugün, ne, konuştu, ne, yaşandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı