Haber Detayı
21 Şubat 2019 - Perşembe 13:10
 
PSİKOLOG ERCAN TEKİN ÖZEL İLİM’DE
Özel İlim Eğitim Kurumları Psikolog-Psikoterapist Ercan Tekin’i ağırladı.
Darıca Haberi
PSİKOLOG ERCAN TEKİN ÖZEL İLİM’DE

Özel İlim Eğitim Kurumları Psikolog-Psikoterapist Ercan Tekin’i ağırladı. Okulun konferans salonunda rehberlik faaliyetleri kapsamında velilere yönelik düzenlenen “Şefkat” konulu seminerde aile-çocuk iletişiminden, tırnak yemeğe, olumlu davranış kazandırmadan,  çocuk davranışları yorumlamaya kadar birçok konuda aydınlatıcı detaylara değinildi. Tekin, Çocuklarda görülen olumsuz davranışların nedenlerinin tespit edilmesi konusunda velileri bilgilendirirken, suçlayıcı, yargılayıcı ve eleştirel iletişim tutumlarından vazgeçilmesi konusunda uyardı.

Okul Müdürü Halil Bulut, “Yarının geleceği olan çocuklarımızla nasıl iletişim kuracağımız, nelere dikkat edeceğimiz, olumlu tutum geliştirme ve birçok konuda velilerimiz Psk. Ercan Tekin ile bir araya gelip sormak istedikleri soruları sordular. Ercan bey’e teşekkür ediyor, en yakın zamanda tekrar aramızda görmek istiyoruz.” dedi. Seminer sonunda Tekin’e Müdür Halil Bulut tarafından Teşekkür belgesi ve hediyesi takdim edildi.

ERCAN TEKİN KİMDİR?

Tekin, 1984 yılında Karabük’ te dünyaya geldi. 2007 yılında Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik lisans Programından mezun oldu. Bahçeşehir Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi’ nde yüksek lisans öğrenimini sürdürdü. Üniversite eğitimine devam ettiği sırada yerel bir dershanenin ortaöğretim bölümü PDR Sorumlusu olarak mesleki yaşantısına adım attı. Devam eden süreçte ulusal bir dershanenin PDR Birimi Koordinatörlüğü sorumluluğunu üstlendi. Lisans öğrenimi sonunda özel bir kolejin PDR Merkezinde uzman olarak görev yapmaya başlayan TEKİN, bu süreçte bireysel, aile ve oyun terapisi gibi eğitimleri de sürdürerek bireysel .çalışma ofisinde danışan kabul etmeye başladı. Anaokulu öğretmeni Gizem Üstün ile  yılında kurucu müdürlüğünü yaptığı Yıldızlar Anaokulu’ nun  2010 yılına kadar danışmanlığını sürdürdü. Tekin, üyesi olduğu Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği’ nde aktif bir şekilde görev almış, 2006 yılında dernek üyeliğine öğrencilerin kabulü, Türk PDR Bülteni Editörlüğü, Empati Ödülü Değerlendirme Kurulu üyeliği gibi sorumluluklar üstlendi. Bilişsel ve Davranışçı Terapi, Aile Terapisi, Oyun Terapisi çeşitli testlerin uygulaması gibi konularda eğitimler alan Tekin, eşler arası ilişki sorunları, bireysel psikolojik sorunlar, çocuklarda görülen öğrenme, uyum ve davranış sorunları, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozuklukları, sosyal ilişki sorunları, kaygı bozuklukları, post travmatik stres bozukluğu, kaygı bozuklukları gibi başlıca konularda psikolojik danışma hizmetleri vermekte olup 2006 yılından bu yana ortalama 8000 vaka ve 10.000 saat danışmanlık deneyimine ulaşmıştır. 2009 Mayıs’ dan bu zamana dek Adalet Bakanlığı bünyesinde Uzman (Pedagog) olarak çalışmalarını sürdürmekte, başlıca boşanma, velayet evlat edinme, suça sürüklenen çocuklar ve cinsel istismar konusunda bilirkişilik hizmeti vermektedir. Çalışma yaşantısı sırasında çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına da geliştirdikleri projelerde danışmanlık yapmış, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı gibi kurumlarında eğitici eğitimde görev almıştır. Evli ve bir çocuk babası olan Tekin bireysel aile ve kurumsal danışmanlık hizmetlerini Gebze ve İstanbul bölgesinde sürdürmektedir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: PSİKOLOG, ERCAN, TEKİN, ÖZEL, İLİM’DE,
Yorumlar
Haber Yazılımı