Haber Detayı
19 Mart 2019 - Salı 18:01
 
Rekorlar şehri Kocaeli’den Rekor bekliyorum
Kocaeli ‘Başkan’ı bağrına bastı!
Kocaeli Haberi
Rekorlar şehri Kocaeli’den Rekor bekliyorum

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhur İttifakı’nın Miting programları kapsamında, İzmit Milli İrade Meydanı’nda Kocaeli ile buluştu. Resmi rakamlara göre 120 bin Kocaelili, rekor bir katılımla Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı bağrına bastı. Erdoğan konuşmasında siyasi gündemle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Dünyaya İslamofobi üzerinden mesajlar verip, muhalefeti eleştiren Erdoğan, gördüğü muhteşem sevgi karşısında Kocaeli için de bir kez daha övgü dolu ifadeler kullandı.

 

 

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

KOCAELİ BİZE VERDİĞİ SÖZÜ HEP TUTTU

Bugün yine bir başkasın Kocaeli. Sizleri 31 Mart’a hazır görüyorum. 31 Mart akşamı bu kalabalığı yine burada takip edeceğim. Şu coşkuya, şu kalabalığa, şu sevgiye bak. 24 Haziran’da şahsıma ve Cumhur İttifakı’na sahip çıktığınız için teşekkür ediyorum. Kocaeli bizi hiç yalnız bırakmadı. Kocaeli bizlere verdiği sözü yine  yetine getirdi. Her seçimde olduğu gibi 24 Haziran’da da Kocaeli istikrar, kalkınma, huzur dedi. Sizler Ak Parti’yi birinci yaptınız. Sizler Cumhur İttifakı’nı açık ara lider yaptınız. Sizler şahsımı ikinci kez Cumhurbaşkanlığı  makamına getirdiniz. Dualarınızla ülkemizin ufkunu, yolunu açtınız. 24 Haziran’da rekor oy oranlarıyla ‘Durmak yok, yolda devam’ dediniz. Rabbim Kocaelili hemşerilerimden razı olsun. Rabbim şu muhabbetimizi daim eylesin.

REKORLAR ŞEHRİ KOCAELİ’DEN REKOR BEKLİYORUM

Sizlerde aynı tavrı 31 Mart’ta bekliyorum. Rekorlar şehri Kocaeli’den yine rekor bekliyorum. Zaferler şehri Kocaeli’den yeni bir zafer bekliyorum. Yine sizlerden Dünyanın öbür gücüne ki Türk ve Müslüman düşmanlarına cevap bekliyorum: İstanbul’u Konstantinapol’a çevirmek isteyen, Ayasofya’yı yeniden kilise yapmak isteyen Bizans artıklarına okkalı bir tokat indirmenizi bekliyorum. Ülkemizi hedef alan şer cephelerinin hedeflerini kursaklarına bırakmanızı istiyorum. Öyle bir ses verin ki, taa Okyanus ötesinden duyulsun. Öyle bir haykırın ki ‘Haçlılar mescitlerinize dokunmaz’ diyen Pensilvanya’daki şarlatanın ve Kandil’deki terör Baronlarının yüreğine insin. Öyle bir gürleyin ki silahlarına yazdıklarıyla Türkiye’yi tehdit eden müstevliler ayaklarını denk alsın. Kocaeli 31 Mart’ta bağımsızlığına sahip çıkıyor musun? Kardeşliğine sahip çıkıyor musun? Vatanına sahip çıkıyor musun? İşte benim Kocaeli budur.

 

 

OSMANLI TOKADI ATIN

Kocaeli’nin şu ihtişamını görerek duygulanmamak mümkün değil. Rakamları istedim ve tam 120 bin kişi bu mitingimize katılım gösterdi. Bu sayı karşısında duygulanmamak elde değil. Bu seçimlerde Öyle bir Osmanlı tokadı atalım ki, CHP’nin tabanı da Kemal Kılıçdaroğlu’ndan kurtulsun. San hadiseler bir hakikati bir kez daha gösterdi. Türkiye’nin güçlü olmasından başka çaresi yoktur. Türkiye tökezlerse, gönlünü bize yönelten Milyonlarca kardeşimiz tökezler. Türkiye’nin büyük sorunlarla boğuştuğu bir dönemde, sırf 3-5 oy fazla almak için bölücü örgütün uzantılarıyla ortak hareket ediyorlar. 31 Mart için çok çalışıp, bunlara gereken dersi vermeliyiz. Teröristleri meclis listelerinden Belediye Meclislerine sokma derdindeler.

YATIRIM VE HİZMETLERİ ANLATTI

31 Mart’da Kocaeli sandıkta sadece Neo Nazilere değil, onlara mühimmat taşıyanlara da cevap verecektir. Kocaeli ne kadar güçlü olursa Türkiye’de o kadar güçlü olur. 17 yılda Kocaeli’ye 27 katrilyon yatırım yaptık. Kocaeli Şehir Hastanesini önümüzde ki yıl tamamlıyoruz, 19 bin konut projesini hayata geçirdik. Bununla beraber Çayırova’ya 200 yataklı hastane yapacağız. İmar barışlıyla 3 bin 500 kişinin sorununuz çözdük. Kocaeli’nin bölünmüş yol uzunluğuna 119 kilometre ilave ettik. İstanbul-Gebze-İzmir Otoyolu’nun tamamı önümüzde ki yıl sona eriyor. Kurtköy-Dilovası Limanı Kuzey Anadolu Otoyolu’nun açılışını gerçekleştiriyoruz. Bu yolun tamamını önümüzde ki yıl tamamlıyoruz.

 

**

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rekorlar, şehri, Kocaeli’den, Rekor, bekliyorum,
Yorumlar
Haber Yazılımı