Haber Detayı
27 Aralık 2018 - Perşembe 15:46
 
Reyhan için Darıca Sıraya girdi
Lösemi hastası olan 12 yaşındaki Reyhan Sümertaş’ın kök hücre tedavisi olabilmesi için donör arayışlarına Darıcalılar büyük destek verdi.
Darıca Haberi
Reyhan için Darıca Sıraya girdi

Darıca Deniz Yıldızları Ortaokulu’nda Türk Kızılay’ı tarafından düzenlenen ıkan örneği alma işlemi için ilçenin her kanadından isimler akın etti. Protokol mensupları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin yanısıra kucağında çocuğuyla, elinde bastonu ile birçok vatandaş Reyhan’a çare olma isteği ile kan örneği alına Deniz Yıldızları Ortaokulu’nun yolunu tuttu. Parmaktan iğneyle alınan kan örnekleri Ankara’da incelendikten sonra, Reyhan için donör olabilecek kişiler tespit edilerek, ilik nakli için bir umut doğacak. Kısıtlı bir süre içinde hem zamanla hem de doğru örnek olacak kişilerin bulunma çabasına destek veren kişiler sadece Reyhan için değil aynı zamanda bu tür rahatsızlığı olan diğer bireyler içinde umut olabilecek. Kendisi için umut olan Darıca’da ki kan örneği alım kampanyasında Reyhan Sümertaş’da gelerek destek verenlere teşekkür etti.

SİYASİLER AKIN ETTİ

Darıca İlçe Milli Eğitim Müdür İsmail Oğuz’un da destek verdiği örnek arama çalışmasında Darıca Ak Parti Belediye Başkan Aday Adayı Muzaffer Bıyık, Darıca CHP Belediye Başkan Adayı Yakup Törk, Darıca CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Oya Akdeniz ve Yönetim Kurulu, Darıca Ak Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Cengizhan Ramazanoğlu ve Yönetimi, Darıca CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ümit Kızılbuğa ve yönetim kurulu, Eskişehirliler Derneği Kadın Kolları Yönetimi, Gebze Belediye Meclis Üyesi Dilek Tan, Belediye Meclis Üyesi Aday Adayları Aydın Işık, İsmail Ramazanoğlu kan örneği vermek üzere aynı sıraya giren isimler oldu. Destekçiler önce uzamn kişi tarafından bilgilendirildi ve doldurdukları formlarla kan örneği vermek üzere sıraya alındılar. Katılımcıların sayısı yüzleri geçti. Haber: Adnan Ayvaz

Kaynak: Editör:
Etiketler: Reyhan, için, Darıca, Sıraya, girdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı