Haber Detayı
27 Ekim 2017 - Cuma 21:15
 
Rizeli Gençler Gebze'de
Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Rize Gençlik Merkezi, “Gelecek İçin Ar-Ge” projesi kapsamında Robotik Tasarım Kursu ve Kod Adı 2023 grubu öğrencileri TÜBİTAK Bilim gezisi ile ödüllendirildi.
Gebze Haberi
Rizeli Gençler Gebze'de

Rize Gençlik Merkezi İnovasyon Atölyesi'nin organizasyonuyla  Kocaeli ve  İstanbul'a giden öğrenciler,  Kocaeli Bilim Merkezi,  Gebze Teknik Üniversitesi, TÜBİTAK MARTEK, Sanlab Simülasyon ve  Rahmi Koç Müzesini ziyaret ederek,  Türkiye'nin teknoloji alanındaki gelişmelerini yerinde görme fırsatı yakaladı. GTÜ Teknoloji Transfer Ofisi Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'nin destekleriyle gerçekleştirilen proje hakkında bilgi veren  Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü  Mustafa Çelik, projenin ana hedefinin teknolojinin hızlı geliştiği bir dönemde öğrencilerin gelişen teknolojiye ayak uydurmalarını sağlamak, kendilerini geliştirmelerine yardım etmek ve bunun sonunda ülkemize teknoloji alanda katkı sağlayacak genç beyinleri yetiştirmek olduğunu ifade etti.

Rize Gençlik Merkezinde Robotik Tasarım ve Kodlama Eğitimleri'nin devam edeceğinin altını çizen Çelik "Geleceğin dili, teknolojinin dili kodlamadır. Bizlerde gençlerimizin kodlamayı öğrenmesini istiyoruz. Bu düşüncelerle Kodlama eğitimlerini ortaokul seviyesine indirme gayreti içerisindeyiz. Gençlik merkezimizde Robotik Tasarım, Kodlama ve Android tabanlı mobil uygulama eğitimleri vermekteyiz" diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rizeli, Gençler, Gebze'de,
Yorumlar
Haber Yazılımı