Haber Detayı
19 Aralık 2016 - Pazartesi 13:15
 
SAADET’TEN YOĞUN KATILIMLI DİVAN
Saadet Partisi Çayırova ilçe teşkilatı, Kasım ayı ilçe divan toplantısını partililerin yoğun katılımıyla ilçe başkanlığı binasında gerçekleştirdi.
Çayırova Haberi
SAADET’TEN YOĞUN KATILIMLI DİVAN

Saadet Partisi Çayırova ilçe teşkilatının gerçekleştirdiği ilçe divan toplantısına Genel İdare Kurulu Üyesi ve İstanbul il başkanı Birol Aydın, Genel İdare Kurulu Üyesi Recep Sarıdoğan ve çok sayıda partili katıldı. Mahalle teşkilatları ve birim çalışmalarının değerlendirildiği toplantıda yaptığı açılış konuşmasına partililere yoğun katılımlarından dolayı teşekkür ederek başlayan Saadet Partisi Çayırova ilçe başkanı Yusuf Aksu şunları belirtti.

 

BİRLİK VE BEABERLİĞİMİZ HEDEF ALTINDA

Milli Görüş olarak tarihi bir sorumluluğumuz olduğunu biliyoruz diyen Aksu, ‘’Mensubu olduğumuz teşkilatların kuruluş amacı olan ‘’tüm insanlığın saadeti’’ için çalışmalarımızı canla başla sürdürmekteyiz. Son yıllarda artarak devam eden ve yaşadığımız bu günlerde de içimizi acıtan ülke ve coğrafya olarak canımızı acıtan olaylar en nihayetinde ülkemizin birliğini, bölünmez bütünlüğünü ve bağımsızlığını hedef almaktadır. Ülkemizi yöneten siyasetçilerin iç siyasetteki yanlışlarına dış siyasette yapılan hatalarda eklenince bu saldırılara karşı önlem almakta sıkıntılar yaşamaktayız’’ dedi.

 

GİDECEK BAŞKA YERİMİZ YOK

Aksu, ‘’Yaşadığımız coğrafyanın ihtiyacı daha fazla çekişme, savaş ve inatlaşma değildir. Ülke olarak komşularımızla etnik Farklılıklarımız olabilir fakat önceliğimiz bu farklılıkları bir kenara bırakarak ortak bir noktada buluşup bu coğrafya için kalıcı barışı tesis etmek zorundayız. Ülkemizi yönetenlerin sandığının ve yaptığının tam tersi, bu bölge de kalıcı barış ve huzur batılı emperyalistlerle olan işbirliğiyle değil farklılıklarımızın birileri tarafından bilinçli kaşınarak ayrılığa düşürüldüğümüz komşularımızla samimi işbirliğinden geçmektedir. Herkesin bir hesabı vardır fakat Allah’ında bir hesabı vardır. Öyle yada böyle bu topraklar İslam’ın nuruyla şereflenip huzur ve barışın hüküm sürdüğü bir yer olacaktır. Yeter ki batıla sözde değil ÖZDE mesafe koyalım. Bu olaylara karşı ülkemizin birliği ve beraberliği için farklılıklarımızı bir kenara bırakıp toplumun her kesimiyle birlikte daha fazla kenetlenmek zorundayız. ÇÜNKÜ BİZİM GİDECEK BAŞKA BİR YERİMİZ YOK’’. Son günlerde artarak devam eden Siyonist maşası hain bölücü terör örgütlerinin korkakça yaptıkları saldırılar sonucu şehit olan kahraman asker ve polislerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Tüm milletimizin başı sağ olsun’’ dedi.

MAZLUMLARA YERYÜZÜNDE YAŞAM HAKKI TANINMIYOR

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi ve İstanbul il başkanı Birol Aydın, ilçe divan toplantısında yaptığı konuşmada şunlara değindi. Öncelikle son günlerde yaşanılan hain terör saldırılarında şehit düşen askerlerimize ve polislerimize Allah’tan rahmet, gazilere acil şifa, geride kalanlara sabır ve Türk milletine başsağlığı diliyorum. Hain terör amacına asla ulaşamayacak. Halep başta olmak üzere dünyanın pek çok noktasında mazlumların baskı ve zulüm gördüğünü, katliamların her geçen gün artığına dikkati çeken Aydın, şöyle konuştu: “Gücü elinde bulunduran emperyalistler, kendi menfaatleri doğrultusunda mevcut düzenlerinin yürümesi için tamamen gözleri dönmüş bir şekilde İslam coğrafyasına ve mazlumlara saldırıyorlar. Yeryüzünde mazlumlara yaşam hakkı tanınmıyor. Onların sahip olduğu her hak, kuvvetle, baskıyla, savaşla akla gelen her türlü eşkıyalıkla alınmak isteniyor. Bu elbette böyle gitmeyecek. Biran evvel İslam birliği kurulmalı ve İslam coğrafyası başta olmak üzere tüm mazlumlar kurtarılmalıdır. Huzur ve barışın tek çözümü budur. İSLAM BİRLİĞİ!

 

ORTADOĞU’DAKİ SİLAHLAR KİMİN?

Aydın, “Son yaşadığımız olaylar gösteriyor ki artık bu dünya, vahşi kapitalistlerin eline bırakılamayacak kadar önemli. Dolayısıyla birinci körfez, ikinci körfez derken, Arap baharı ve en sonunda Suriye’de yaşanan olaylar gösteriyor ki her zamankinden daha fazla adil bir güce ihtiyaç var” dedi. Batılı devletlerin terörü desteklediğinin altını çizen Aydın, “Ortadoğu’daki silahlar kimin, bunlara bu organizasyonu yaptıran kimler? Bizim maşalarla işimiz yok. Bataklıkları kurutacağız. Maşanın gerisindeki güce bakacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: SAADET’TEN, YOĞUN, KATILIMLI, DİVAN,
Yorumlar
Haber Yazılımı