Haber Detayı
28 Kasım 2018 - Çarşamba 12:42
 
Sadece CHP’nin Değil Darıcalının Adayıyım
CHP Darıca Belediye Başkan Adayı Yakup Törk, seçim kampanyasını 2 Aralık’ta doğduğu mahalle olan Kazım Karabekir’den başlatacak.
Darıca Haberi
Sadece CHP’nin Değil Darıcalının Adayıyım

Her kesimden oy alacağını ifade eden Törk, “AK Parti seçmeni ben kazanınca üzülmeyecek” dedi. CHP Belediye Başkan Adayı Yakup Törk, gazetemize yönelik yaptığı ziyaret esnasında önemli değerlendirmelerde bulundu. Törk, seçim kampanyasını 2 Aralık’ta doğru mahalle olan Kazım Karabekir’den başlatacağını ifade ederken, öte yandan kampanyayı partinin yanı sıra içinde her kitleyi kapsayan ortaklaşa bir kitle hareketi ile seçim çalışmalarını sürdüreceğini ifade etti.  

DOĞDUĞUM EVİN ÖNÜNDE BAŞLAYACAĞIM


CHP Darıca Belediye Başkan Adayı Yakup Törk gazetemiz haber merkezine yaptığı açıklamada, “Seçim startını 2 Aralık’ta doğduğum evin önünde, doğduğum sokakta vereceğim. Ben Kazım Karabekir Mahallesi’nde doğdum. Mahallem, sadece Darıca’nın değil Kocaeli’nin de en büyük mahallelerinden biri. Öncelikle mahalle halkına mektupla davette bulunacağım ve orada çok güzel bir şekilde kampanyamı başlatacağım. Bu kampanya başlangıcı iddiamızı da ortaya koyacak. Biz seçim sürecini sadece parti ile değil, aynı zamanda imece merkezleri ile götüreceğiz. Şu an için Kazım Karabekir, Bayramoğlu, Fevzi Çakmak ve Sırasöğütler mahallelerinde imece merkezlerinin yerleri belirlendi. Kısa sürede kuracağız. Buralarda ağırlıklı olarak partili olmayanlar ve yine ağırlıklı olarak kadınlar yer alacak. Kampanyayı bu merkezlerden yöneteceğiz. Bu merkezler sayesinde geniş halk kitlelerine ulaşacağız. Biz seçmen ayrımı yapmadan süreci yönetmek istiyoruz. Bu noktada AK Partililer de, MHP’liler de, İYİ Partililer de, SP’liler de, HDP’liler de bu merkezlerde olabilir. Kampanyayı bu merkezlerde CHP değil Yakup Törk üzerinden götüreceğiz. 

 

HER KESİMDEN OY ALACAĞIM


Yerel seçimlere adaylar elbette ki siyasi parti çatısı altında girerler. Fakat yerel seçim, adı üstünde yerel sorunların çözümü için yapılır. Öncelik yereldir. Bu nedenle partizanlığı, parti üzerinden süreç götürülmesini doğru bir yöntem olarak görmüyorum. Yakama Türk bayrağı rozeti taktım ve seçim dönemi boyunca ağırlıklı olarak bu rozetimi takacağım. Ben Darıca’nın ve Darıcalıların sorunlarının çözümü için siyasi değil insani hareket ediyorum. Ben, insanları dinleyen, insanlarla birebir ilişki kuran bir kişiyim. Ev ziyaretleri yapıyorum ve bunu artıracağım. Ev ziyaretlerinde bana eşim eşlik edecek. CHP’liler şunu bilsin; benim ağırlıklı olarak ev ziyareti yapacağım kişiler başka partilerin seçmeni olacak. İktidar partisi ile aramızdaki farkı kapatmak için herkesin desteğine ihtiyacım var. Kendimi daha çok onlara tanıtma hedefim var. Zaten her CHP’linin bir Yakup Törk gibi çalışacağına inanıyorum. Kendimi iyi tanıttığımda AK Partililerin de, MHP’lilerin de, İYİ Partililerin de, HDP’lilerin de oyunu alacağıma inanıyorum. 

 

HEMŞERİ YAPISI

Darıca, insanların memleketlerine çok bağlı olduğu bir ilçe. Bölgemizde en çok Erzurumlu, Karslı, Ardahanlı ve Afyonlu var. Bu kardeşlerimiz Darıca ile bütünleşmişler. Onların görüşleri bizler için çok önemli olacak. Çünkü onlar aynı zamanda bir sivil toplum kurumu gibi çalışan gruplar. Bu süreçte bize hem gelecek vizyonu hem de projeler noktasında büyük katkı sağlayacaklarına inanıyorum. Ben bugün aday olmadım. Son 5 yıldır çok ciddi emek harcıyorum. Kentin tüm unsurlarıyla iç içe oldum. Bölgesel yapılardan spor kulüplerine, esnaftan işçiye kadar herkesimin en yakınında olan politikacılardan biri oldum. Halkımız beni iyi tanıdı. Ben onları çok iyi tanıdım. Bana güvendiler ve büyük destek verdiler. Bu yüzden 31 Mart’a kadar olan süreci çok rahat geçireceğime inanıyorum. Tabii ki kentin tüm unsurlarıyla iç içe olmam bizi bir rehavete sürüklemeyecek. 

 

DEĞİŞİM TALEBİ VAR 


Darıca’da insanların bir değişim talebinin olduğunu görüyoruz. Bu değişimin karşılığı da biziz. Çünkü ben insanlara dokunuyorum. Darıca’nın her yerinde oluyorum. Ve şunu da biliyorum: Örneğin AK Partililer ilk defa bir seçimi kaybettikleri için üzülmeyecekler. Aksine sevinecekler. Çünkü onlar da değişim istiyor ve bizimle birlikte hak ettikleri Darıca’ya onlar da kavuşacak. Darıca’nın çözüm bekleyen pek çok sorunu var ve bu yüzden kampanyanın temeline bu sorunların çözümünü koyacağız. Rakiplerimizle siyasi münakaşaya girmeyeceğiz. Çünkü bu tartışmalar ilçemizin sorunlarının gündeme gelmesinin önüne geçiyor. Bizim hedefimiz Darıca’nın sorunlarını çözmek. Bunu konuşmak isteyen olursa her platformda olurum. Fakat siyasi meselelerle vakit kaybedemem.  Özgür iradeleriyle oylarını kullanacak Darıcalıların en doğru tercihi yapacaklarına yürekten inanıyorum. Biliyorum ki onlar en yeterli ismi belediye başkanı yapacaklar. Benim CHP’lilere bir çağrım var: Eğer adaylarını yetersiz buluyorlarsa başka partiye oy versinler. Ama aynı şekilde AK Partililer de bunu yapsın. Çünkü Darıca hep kaybediyor. Bu defa Darıca kazanmalıdır. 

 

PROJELERİM HAZIR


İnşaat mühendisi olmamın belediye başkanlığına elbette ki katkısı çok olacaktır. Çünkü imar, altyapı ve trafik meseleleri Darıca’nın en büyük sorunları. Ben bu sorunların çözümünün eğitimini aldım. Ortak aklı kullanan, meslek odalarının ve sivil toplum kuruluşlarının önerilerini dinleyen bir belediyecilik anlayışı ile Darıca’nın sorunlarını çok kısa sürede çözeceğimize inanıyoruz.  Uzun zamandır teknik bir ekiple birlikte projeler üzerinde çalışma yapıyoruz. Darıca’nın her sokağını tarayıp eksiklikleri gözlemliyoruz. İlk yapacağımız çalışmalardan birisi ücretsiz kreşler. Darıca’da kadınıyla erkeğiyle çalışan bir kitle var. Ne yazık ki çocukların bakım zorluğu aileler için büyüyor. Darıca’da çocuklarını ilkokula gönderemeyen aileler bile var. Biz geldiğimizde bırakın ilkokulu, okul öncesi eğitim almayan çocuk bile kalmayacak.  Darıca’ya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi bir hayırsever tarafından yaptırıldı. Belediye o binayı bir yandaşa kiraladı ve artık Çocuk Hastanesi yok. Biz geldiğimizde bu hastane yeniden açılacak. Öğretmenevi ve emekli evi de göreve gelir gelmez hayata geçecek. Denizi etkin kullanacağız. Türkiye’nin dört bir yanından turist çekeceğiz. Darıca tarihini ortaya çıkaracağız.” Dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sadece, CHP’nin, Değil, Darıcalının, Adayıyım,
Yorumlar
Haber Yazılımı