Haber Detayı
27 Eylül 2019 - Cuma 09:33
 
SAĞDUYU ÖNEMLİ!
Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, dün gerçekleşen artçı depremler sonrası AFAD’a gitti
Kocaeli Haberi
SAĞDUYU ÖNEMLİ!

Vali Hüseyin Aksoy, İstanbul Silivri’de meydana gelen ve ilimizde de hissedilen 5,8 büyüklüğündeki deprem ile ilgili AFAD’da oluşturulan kriz merkezinde incelemelerde bulunarak, açıklamalarda bulundu. Vali Aksoy, Bu tür olaylarda herkesin sağduyulu bir şekilde davranmasının büyük önem taşıdığını vurguladı.

Vali Hüseyin Aksoy, İstanbul Silivri’de meydana gelen ve ilimizde de hissedilen 5,8 büyüklüğündeki deprem ile ilgili AFAD’da oluşturulan kriz merkezinde incelemelerde bulundu. Vali Hüseyin Aksoy’un AFAD Merkezinde gerçekleştirdiği incelemede;  Vali Yardımcıları Dursun Balaban ve Ali Ada, İl Jandarma Komutanı Alb. Osman Aslan, Defterdar Dursun Ali Özel, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ahmet Kırılmaz, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bekir Yümnü, İl Göç İdaresi Müdür Vekili Mehmet Erkoç, Tarım VE Orman İl Müdürü Nuri Al ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü İsmet Çalışkan katıldı.

SAĞDUYULU OLUNMALI

Kriz merkezinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Aksoy’un yapmış olduğu açıklamada; “İstanbul’da yaşanan deprem Kocaeli’nde de belirli noktalarda hissedildi. Kocaeli’nde hemen kriz merkezi oluşturuldu ve bu noktada alınabilecek tedbirler ile ilgili çalışmalar başlatıldı. Hasar konusuyla ilgili Valiliğimize ve AFAD’da herhangi bir şey intikal etmiş değildir. İntikal eden noktalar olduğu takdirde, ekiplerimiz hazır ve onlarla ilgili değerlendirmeleri yapacaktır. Şu aşamada Kocaeli’de herhangi bir sorun gözükmemektedir. Bu tür olay olduğunda herkesin sağduyulu bir şekilde davranması büyük önem taşımaktadır.” diyerek herkese geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SAĞDUYU, ÖNEMLİ!,
Yorumlar
Haber Yazılımı