Haber Detayı
01 Şubat 2018 - Perşembe 12:32
 
Sağlık İçin Yürüdüler
GEBZE’DE “EVDEN OKULA HAYDİ ANNELER SPORA” TEMALI DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
 
 
 
Spor Haberi


Toplumda kadının konumunu yükseltmek ve bunu teşvik etmek amacıyla Kocaeli’nde yaşayan, kendini sosyal hayata kapatan kadınları evden çıkartarak sosyalleşmelerini ve özelikle de onların sportif becerilerini geliştirmelerini sağlamak amacıyla Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen “Evden okula Haydi Anneler Spora ”temalı Doğa Yürüyüşü Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’un katılımıyla gerçekleştirildi. 

PROTOKOL DE KATILDI

Gebze Teknik Üniversitesi Yürüyüş Parkurunda düzenlenen yürüyüşe; Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un yanı sıra Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün, Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ve çok sayıda vatandaş katıldı.

VALİ AKSOY’DAN KARAOSMANOĞLU’NA TEŞEKKÜR

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün’ün yaptığı konuşmalarının ardından Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un yapmış olduğu konuşmalarında; “Değerli katılımcılar böyle bir sabahta Gebze Teknik Üniversitesi’nde bir yürüyüş programında beraber olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Kocaeli Büyükşehir Belediyemizin başlattığı ‘Evden Okula Haydi Anneler Spora’ projesi kapsamında bir çok ilçemizde aynı anda faaliyetler yürütülüyor. Bu kapsamda Gebze Teknik Üniversitemizin kampüsü içerisindeki alanda bugün bizlerde sizlerle beraber yürüyüş yapacağız. Sağlıklı olmak için spor önemli ve bu yönüyle de bu projenin sağlıklı insanların, sağlıklı annelerin, sağlıklı gençlerin yetişmesinde de önemli katkıları var. Bu projeden dolayı Kocaeli Büyükşehir Başkanımıza teşekkür ediyorum. Gebze Teknik Üniversitemiz gerçekten güzel bir üniversite ve  bu üniversitemizin halkla iç içe olması, bu tür organizasyonlara kapılarını açması da büyük önem taşıyor. Hepinize hayırlı günler diliyor, sevgiyle selamlıyorum” diyen Vali Aksoy, protokol üyeleri ve tüm katılımcılarla birlikte Sağlıklı Yaşam için parkurda yürüdüler.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Sağlık, İçin, Yürüdüler,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı