Haber Detayı
01 Kasım 2019 - Cuma 11:52
 
Sağlık'tan 'tasarruf' vurgusu!
Kocaeli Haberi
Sağlık'tan 'tasarruf' vurgusu!

İSU Genel Müdürü Ali Sağlık, 31 Ekim Dünya Tasarruf Günü dolayısıyla bir açıklama yaptı. Açıklamasında tasarrufun önemine vurgu yapan Sağlık, “Altyapı yatırımlarımızı yenileyerek ve teknolojik yeniliklerden yararlanarak suyun kontrollü olarak kullanımını sağladık ve önemli oranda su kayıp kaçakların önüne geçtik.” dedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan İSU Genel Müdürü Ali Sağlık, “31 Ekim Dünya Tasarruf Günü. Bu önemli günde suyun daha dikkatli ve kontrollü kullanımı için tasarruf etmek büyük önem arz etmektedir. Neden tasarruf? Su, hayatımızın en önemli yaşam kaynağıdır. Varlığı ile dünyamız canlanır yokluğu ile de hayat sona erer. Maalesef dünyamız hızlı ve çarpık sanayileşme, orman yangınları ve yoğun ağaç kesimleri ile birlikte meydana gelen küresel ısınma sonucu iklim değişikliği ile karşı karşıyadır. Bunun sonucunda yağışlar azaldığı gibi ülkelerde ani ve etkili yağışlar yaşanmaktadır. Buzullarda meydana gelen erime nedeniyle denizlerin seviyesi yükselmekte, sahiller ve yerleşim alanları da sular altında kalma tehlikesi yaşamaktadır. Bütün bu değişikliklerin sonucu olarak her geçen gün tatlı su kaynakları da ciddi oranda azalmaktadır. Ülkemiz genelinde olduğu gibi şehrimiz de küresel ısınmanın olumsuz sonuçlarını yaşamaktadır. Kurum olarak altyapı yatırımlarımızı yenileyerek ve teknolojik yeniliklerden yararlanarak suyun kontrollü olarak kullanımını sağladık ve önemli oranda su kayıp kaçakların önüne geçtik.” dedi.

“Atıksuları yeniden değerlendiriyoruz”

Sözlerini sürdüren Sağlık, “Atıksuları yeniden değerlendirerek tatlı su kaynakları üzerindeki baskıyı azalttık. Yeni baraj ve göletler inşa ederek işletmeye aldık. Kaynak sularını kontrol altına alarak şebekeye bağladık. İhtiyaç halinde yeraltı suyundan yararlanmak için yeni kuyular açtık. Bunun yanında bölgesel illere hizmet verecek Sakarya Ballıkayalar barajı inşası devam ediyor. Bütün bunların sonucunda şehrimizin önümüzdeki on yıllarda su sıkıntısı yaşamaması için her türlü önlemi aldık ve almaya da devam ediyoruz.Kurum olarak bizler şehrimize ve insanımıza daha iyi hizmet için yoğun bir şekilde çalışırken, hemşerilerimizin de, dünya kalitesinde kendilerine sunduğumuz suyu daha dikkatli kullanmaları gerekmektedir. Evinizde, iş yerinizde, yerleşim alanlarında, açık alanlarda suyun değerini bilerek kullanalım. Hayatımızın her anında suya önem verelim, koruyalım ve tasarruflu kullanalım. Kısacası sahip olduğumuz kaynakların değerini bilelim, daha iyi bir gelecek için tasarruf edelim! Bu vesile ile Dünya Tasarruf Günü Kutlu olsun.” ifadelerini kullandı

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sağlık'tan, 'tasarruf', vurgusu!,
Yorumlar
Haber Yazılımı