Şampiyon Sultan Orhan
Haber
23 Haziran 2017 - Cuma 15:07
 
Şampiyon Sultan Orhan
Mahaller arası Ramazan ayı futbol turnuvasında finalde normal süresi 1-1 sonuçlanan mücadelede penaltılarla rakibini deviren Sultan Orhan Mahallesi Şampiyon oldu.
Spor Haberi
Şampiyon Sultan Orhan

Şampiyona kupasını veren Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Mahalleler arası dostluk ve dayanışmayı arttıran, Ramazan ayının güzelliğine uygun şekilde geçen turnuvada emeği geçenlere teşekkür ederek, turnuvanın önümüzdeki yıllarda devam edeceği müjdesini verdi.

YILMAZ SONUCU TAYİN ETTİ

Ramazan ayında Alaettin Kurt Stadı’nda gece oynanan, 23 mahallenin katıldığı 1. Geleneksel Mahalleler arası futbol turnuvası, güzel görüntülerle son buldu. Turnuvanın en etkili oyuncusu olan ve takımının finale kalmasında büyük rol oynayan Yılmaz, finalde de sahanın en etkili ismiydi. Takımının golünü hazırlayan isim olan, bir pozisyonda da penaltısı verilmeyen Yılmaz, şampiyonu belirleyen penaltılarda penaltı vuruşundan yararlanamayarak, sonucu tayin eden isim oldu.

CENTİLMEN ARAPÇEŞME

Turnuvaya ilk günden itibaren büyük ilgi gösteren Arapçeşme Mahalle Muhtarı Remzi Kandaz, takımını kurarken de mahallenin gençlerine fazla mücadele etmedi ancak, sürekli centilmenlik için uğraş verdi. Hemen hemen her mahalle takımını destekleyen, muhtarlarla bir arada bulunan Kandaz, bu özverisi ile mahallesine centilmenlik kupası kazandırdı. Centilmenlik kupasını Gençlik Hizmetleri İlçe Spor Müdürü Gökhan Yavaşer’den alan Kandaz, Gebze Belediyesi ve emeği geçenlere teşekkür etti.

SOBA’DAN KUTLAMA

İlk günden itibaren kadrosunda ki yıldızlarla dikkat çeken ve şampiyonluğun en önemli favorisi olarak gösterilen Osman Yılmaz Mahallesi, Kadir’in karambolden attığı golle 1-0 öne geçtiği maçta Sultan Orhan’ın golüne engel olamazken, penaltılarla ikinci oldu. Mahalle Muhtarı Musa Uslu, takımıyla yakından ilgilenerek, başarıda büyük pay sahibi olurken, ikinciliğinde önemli başarı olduğunu dile getirdi. İkincilik kupasını veren AK Parti İlçe Başkanı Hasan Soba, final oynamanın önemli bir başarı olduğunu belirterek, böylesi güzel bir organizasyona imza atanları kutladı.

GEBZESPOR VURGUSU

Şampiyon Sultan Orhan Mahallesine kupasını veren Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, yaptığı kısa konuşmada Gebzespor hatırlatması da yaparak, “Biz Gebzespor’umuzun sürekli alt yapıya, Gebze’nin çocuklarına yönelmesi vurgusu yapıyoruz. Çünkü, aşağıdan, kentinizden oyuncu gelmediği sürece, başarılar kalıcı olmaz. Amatör takımlarımız, böylesi güzel organizasyonlar bu yüzden son derece önemlidir. Bu organizasyonlar da amatör maçlarda Gebzespor içinde oyuncular seçilmeli” dedi.

DEVAMI GELECEK

Mahalleler arası futbol turnuvasının Ramazan ayının güzelliklerine uygun bir şekilde tamamlandığına dikkat çeken Köşker, “Mahallelerimiz arasında dayanışma ve kaynaşmaya vesile olan güzel bir etkinlik yaşadık. İlk olması nedeni ile biraz sıkıntılar olmuş olabilir ama İnşallah önümüzdeki yıllarda daha kapsamlı ve daha profesyonel bir organizasyon yapacağız. Bu organizasyonda kazanan kaybeden yok. Sportmenliğin ve mahallelerimizin kazandığı bir organizasyon oldu, emeği geçenleri kutluyorum. Şampiyon olan Sultan Orhan Mahallemizi de ayrıca tebrik ediyorum” diyerek, kapıya muhtar ve kaptana verdi.

SATRANÇ TAKIMI HEDİYE

Mahalleleri Alaettin Kurt Stadı’nın çim zemininde buluşturan, bu organizasyonu mahallelere ramazan hediyesi olarak gören Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, finalde mücadele eden ekipleri de unutmadı. Bu yıl Gebze Belediyespor bünyesinde bölgede satranç sporunun gelişmesi için faaliyette bulunan Köşker, final ekiplerine de satranç takımı hediye etti. Şampiyon Sultan Orhan Mahallesi Muhtarı Hüseyin Ayar, bu organizasyonda yer almanın önemli olduğunun altını çizerek, şampiyonluk kupasını kazandıkları için ayrıca mutlu olduklarını dile getirdi.

ÇETİN’DEN KUSURSUZ YÖNETİM

Turnuvanın finalinde düdük çalan Kocaeli’nin B Klasman Hakemi Alper Çetin, bir kez daha başarılı performansı ile taktir topladı. Şu günlerde terfi bekleyen ve A Klasman Hakemi olması beklenen Alper Çetin, finale yakışır bir yönetim gösterirken, Çetin’in yardımcılarını ise Aykut  Soy ve Volkan Dikmen yaptı. Turnuvada bu yıl klasman hakemliğine terfi bekleyen Ömer Kocabey’de dördüncü hakem olarak görev aldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şampiyon, Sultan, Orhan,
Yorumlar
Haber Yazılımı