Haber Detayı
23 Kasım 2016 - Çarşamba 09:42
 
SARIBAY'DAN PARTİLİLERİNE UYARI: ELEŞTİREL TAVRINIZDAN VAZGEÇİN
SEKA Kağıt Müzesi'nin açılışına katılmasından dolayı yoğun eleştiri alan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, "Arkadaşlarımız herşeyi eleştiren tavırlarından vazgeçsinler" dedi.
Kocaeli Haberi
SARIBAY'DAN PARTİLİLERİNE UYARI: ELEŞTİREL TAVRINIZDAN VAZGEÇİN

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Cengiz Sarıbay partisinin il binasında haftalık basın açıklamasını gerçekleştirdi. Ülke gündemi ve yerel gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Sarıbay, OHAL uygulamalarının hukuksuz olduğunu söyledi. SEKA Kağıt Müzesi'nin açılışına katıldığı için kendisini eleştiren partililerine de seslenen Sarıbay, "Arkadaşlarımız herşeyi eleştiren tavırlarından vazgeçmeliler" dedi.

ÖĞRETMENLER GÜNÜ'NÜ KUTLADI

Konuşmasının başında 24 Kasım öğretmenler gününü kutlayan Sarıbay, "Bana bir kelime öğretenin kölesi olurum"  diyen Hz. Ali gibi bizlerde eğitime önem veriyoruz. Diğer taraftan Mustafa Kemal Atatürk "Bir ülkeyi çökertmek istiyorsanız o ülkenin eğitim sistemini çökertin" diyor. Maalesef başımızdaki iktidarın eğitime önem verdiği yok çünkü liyakati önemsemiyorlar" diye konuştu 

KABUL ETMEK DOĞRU DEĞİL

Devam eden OHAL uygulamaları ile ilgili de konuşan Sarıbay, "OHAL hukuksuzluktur. Çünkü yargı kendi işini yapamıyor. Bu açıdan OHAL'İ kabul etmiyoruz. Kocaeli'nde sert tedbirler almaktadırlar. Gençlik kollarımız bir imza kampanyası başlatacaklardı. Pois mani oldu. Orada gençlerimiz siyaset yapmak amacında değildiler. Masum hisleri ile imza kampanyası yapmak istediler, izin vermediler. Ondan bir gün önce AKP gençlik kolları Fevziye Camii önünde sergi açtılar. Bu durumu kabul etmek doğru değil. Onlara basın açıklaması yapma fırsatı verirken bizlere verilmemesi eşitsizliktir" sözlerini kullandı.

'DOĞRU BİLDİĞİMİ YAPARIM'

SEKA Kağıt Müzesi'nin açılışına katıldığı için partililer tarafından eleştirilen Sarıbay "SEKA Müzesi açılışına katıldığım için merkez ilçe başkanımız dahil olmak üzere beni eleştirdiler. Ben bu eleştirilere katılmıyorum. Ben, orada SEKA Müzesi'nin açılmasını doğru buluyorum. Partililerimiz herşeye karşı çıkan tavrından vazgeçmeliler. Doğru bulduğum şeyi yapmaya devam edeceğim" dedi.

TOPLANTI VERİMLİ GEÇTİ

Önceki gün Trabzon'da gerçekleşen il başkanları toplantısını değelendiren Sarıbay, "İl başkanları toplantımız çok verimli geçti.Trabzon çok güzel bir şehir. Bizleri orada çok güzel ağırladılar. Orada yaptığım konuşmada ben televizyon programlarına herkesin çıkmamasını söyledim. Diğer taraftan amacı tartışmanın dışında seviyeyi düşüren kişilerin programa katılması durumunda partimizden kimsenin  programalara katılmamasını dile getirdim. Diğer taraftan aday belirlemeler konusunda adayların daha erken belirlenmesini talep ettim. Çünkü muhtemelen nisan ayında başkanlık refarandumuna gidecek ülke.Ondan sonra da erken seçim olacak diye düşünüyorum. Sıkışık bir duruma düşmeyelim diye böyle bir şeyi talep ettim"dedi.

SAVUNULAMAZ

Türkiye Romanlar Konfederasyonu Başkanı Ahmet Çokyaşar'ın tecavüz yasası ile ilgili yasanın CHP tarafından provoke edildiğine dair sözlerini değelendiren Sarıbay, "18 yaşından evvel reşit sayılmıyorsunuz bir kere. Küçük çocuk rıza etse dahi böyle bir rızayı hukuk kabul etmez. Adı üstünde çocuk. 14-15 yaşında bir kızı evlendirirseniz 20 yaşında kadınlıktan da bıkar. Hayata güzel bakamaz. Dünyanın hiçbir yerinde böyle küçük yaşlarda evlendirmek gibi bir yasa yok. Haliyle bu durumun böyle savunulacak bir durum yok" ifadelerini kullandı. Yeni il binası konusunda soruları da değerlendiren Sarıbay, "Yeni il binamızın yarısı bitmiş durumda. Yeni yılda yeni binamızda olacağız" dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: SARIBAY'DAN, PARTİLİLERİNE, UYARI:, ELEŞTİREL, TAVRINIZDAN, VAZGEÇİN,
Yorumlar
Haber Yazılımı