Haber Detayı
08 Ocak 2017 - Pazar 14:15
 
SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ İÇİN YÜRÜDÜLER!
 
 
 
Kocaeli Haberi


Sarıkamış Harekatında donarak şehit olan Mehmetçiklerimizi anmak ve manevi iklimin toplumun tüm bireyleri tarafından yaşayabilmesi için düzenlenen Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu'nun katılımıyla gerçekleştirildi.
 
Yuvacık Yürüyüş Parkurunda düzenlenen yürüyüşe;  Vali Güzeloğlu'nun yanı sıra, K.K. EDOK Muharebe Hizmet Destek Eğitim ve Garnizon Komutanı Korgeneral Metin Gürak, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci Siyasi Parti İl Temsilcileri, daire müdürleri, sivil toplum örgütleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, Sabancı Anadolu Teknik Lisesi öğrencileri tarafından Sarıkamış Şehitlerini anlatan temsili bir canlandırmanın gerçekleştirildiği Sarıkamış Şehitlerini Anma yürüyüşünde  Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun konuşmalarının ardından Vali Güzeloğlu’nun yaptığı konuşmalarında; “Bugün Sarıkamış şehitleri ve tüm şühedanın manevi huzurlarında Kocaeli’nde böylesi anlamlı bir şekilde buluşmanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz.  Sözlerimin başında bu toprakları bizlere vatan eyleyen, bu vatanı sonsuza kadar yaşatmak için canlarıyla, kanlarıyla bizlere emanet eden bütün aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum, makamları cennet olsun. Onların varlığı; bizlere güç ve güven veren, kararlılığımızla Türkiye Cumhuriyeti Devletini sonsuza kadar payidar, Türk Milletini sonsuza kadar bahtiyar kılma noktasındaki en büyük gücümüzdür. Emanet aldığımız bu vatanı, devleti ve milleti bu kararlılıkla sonsuza kadar taşırken, içte ve dışta birlik ve beraberliğimize kast eden, bütünlüğümüzü yok etmek isteyenlere karşı en büyük gücümüzde; bugünkü gibi birlik ve beraberliğimizdir. Tarihin her döneminde özgür ve bağımsız olarak yaşamış, hiçbir zaman özgürlüğünden taviz vermeden bu doğrultuda kararlılıkla büyük geleceğe doğru kutlu yürüyüşünü sürdürmüş ve inşallah sürdürecek büyük bir millet ve devletiz.
 
Bu değerlerin temsilcileri olarak, Sarıkamış Şehitlerinin bizler için o gün yaptığı kahramanlığın temsilcisi olarak gençlerimizle ve Kocaeli’mizle bu emanete sahip çıktığımızı hep birlikte bugün burada gösteriyoruz. Bu birlik ve beraberlik oldukça devletimiz ve milletimiz her türlü tehdidi bertaraf edecek, kararlılıkla güçlenerek geleceğe doğru akacaktır. Bu yolculuğumuzda bizler, özellikle sevgili gençler ecdadımızı, şehitlerimizi hiç unutmayacağız, rahmet ve bitmeyen minnet ve şükranla anacağız.  Onların manevi varlığında, onların emaneti bu devleti, bu vatanı sonsuza kadar yaşatmak ve taşıma kararlılığında olduğumuzu bir kez daha haykırıyoruz. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin. Hepinize bu duygulara sahip çıktığınız için, bu coşkuyu yaşattığınız için ve bugün ecdadın izinde, Sarıkamış Şehitlerinin manevi huzurunda buluştuğumuz için teşekkür ediyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diyen Vali Güzeloğlu, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Cumhuriyetimizin kuruluşu ve kuruluşundan bu güne ve en son olarak da 15 Temmuz hain darbe girişimi ve sonrasında Devletimiz, değerlerimiz, özgürlüğümüz için hayatını feda eden bütün şehitlerimiz için Allah’tan rahmet diledi.
 
Konuşmaların ardından şehitlerimiz için İzmit Anadolu İmam Hatip Lisesi son sınıf öğrencilerinden Emre Can Coşar’ın Kur’an-ı Kerim ve İl Müftüsü Yusuf Doğan’ın dualarını okumasının ardından Vali Güzeloğlu, protokol üyeleri ve vatandaşlar ile bir süre Yuvacık Yürüyüş parkurunda yürüdüler. Yürüyüşün ardından vatandaşlarla beraber yapılan ikrama katılan Vali Güzeloğlu onlarla sohbet etti.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: SARIKAMIŞ, ŞEHİTLERİ, İÇİN, YÜRÜDÜLER!,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı