Haber Detayı
06 Şubat 2018 - Salı 13:37
 
Sarıbay: Artık seçimlere odaklanılmalı!
Tartışmalı CHP 36. Olağan Genel Kurultayı’nın ardından CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ilk kez konuştu. Sarıbay, kongrenin artık geride bırakılması gerektiğini söyleyerek, “Artık 2019 seçimlerine hazırlanılması gerekiyor” dedi.
 
 
 
Kocaeli Haberi


 “KONGRE ARTIK GERİDE KALDI”

CHP’de son yılların en ateşli kurultayı geride bırakıldı. Kemal Kılıçdaroğlu, bir dönem daha genel başkanlığa seçildi. Kemal Kılıçdaroğlu’na imza veren Kocaelili delegelerin bir bölümü ise sandıkta rakibi Muharrem İnce’ye oy attı. CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, kongrenin ardından ilk kez konuştu. Sarıbay, kongrenin artık geride bırakılması gerektiğini söyleyerek, “Artık 2019 seçimlerine hazırlanılması gerekiyor” dedi.

 “İNCE’YE İTİRAZ ETMEZDİM”

Sarıbay, Muharrem İnce’nin adaylığı için de dikkat çekici değerlendirmelerde bulunarak, “Muharrem İnce ithal bir aday değil. Parti içinden geldi. İnce, CHP için çok fazla çaba sarf etti, çok çalıştı. Kendisi, zaten sevilen bir milletvekili. Muharrem İnce, genel başkan seçilse; ne üzülürdüm ne de itiraz ederdim” ifadelerine yer verdi. Sarıbay ayrıca İnce’nin sadece Kocaeli’deki delegelerden değil, tüm illerden destek aldığını sözlerine ekledi.

 “ASLA İMZA ALMADIM”

CHP Genel Merkez Yönetimi’nin İnce’ye verilen destekten aldığı mesajı iyi değerlendireceğini dile getiren Sarıbay, “Ben hiçbir delegeden asla imza almadım. Delegelerin kararına saygı gösterdim. Sonuçlardan sonra kimseye asık suratla bakmadım” dedi.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Sarıbay:, Artık, seçimlere, odaklanılmalı!,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı