Haber Detayı
01 Ağustos 2018 - Çarşamba 14:51
 
Sarıbay; “CHP’de Demokrasi Vardır”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Cumhuriyet Halk Partisi içerisinde koltuk sevdalısı yoktur, aksine demokrasi vardır.” dedi.
 
 
 
Siyaset Haberi


AK Parti Kocaeli İl Başkanı olarak atandıktan sonra ilk kez basın karşısına çıkan Abdullah Eryarsoy’un CHP’ye yönelik yaptığı eleştirilere sert çıkan CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay yazılı bir basın açıklaması yayınladı. Sarıbay açıklamasında, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olan partinin mensuplarıyız. 60 yıldır iktidarda değiliz. Muhalefetteyiz. Muhalefette olmamızla övünmüyoruz. Ancak Cumhuriyet Halk Partisi’nin mensupları Cumhuriyet’in temellerini her daim savunmaya, tarihten ders çıkartmayarak kişisel çıkarları sebepleri ile ülkemiz üzerinden oyunlar oynamaya kalkışanlarla her dönem mücadele etmiştir.

CHP’DE KOLTUK SEVDALISI YOK

Bugüne kadar hiç kimseden, hiçbir cemaatten, hiç bir örgütten medet ummadık, kimsenin elini eteğini öpmedik. Cumhuriyet Halk Partisi içerisinde koltuk sevdalısı yoktur, aksine demokrasi vardır. Her ne kadar düşünceler zaman zaman ters düşse de Cumhuriyet Halk Partisi’nin mensupları bir adama hizmet edeceğim diye halkın çıkarlarını göz ardı etme gafletine asla düşmez. Partililerimiz her zaman eleştirisini bir birine yapar, fikirlerini sonuna kadar savunur ve bizi Cumhuriyetin çimentosu yapan şey de bu eleştiriler yapılırken ülkemizin çıkarlarından asla vazgeçmeyişimiz, tek bir kişinin hakkından bile ödün vermeyişimizdir. Bu ülke çok iktidar partisi gördü. Ancak şu anda hepsinin yerinde yeller esiyor. Cumhuriyet Halk Partisi her zaman bu ülkenin çıkarlarını koltuk sevdalılarına teslim etmemek için var gücü ile çalışacaktır. Hiç kimse kendi yaftasını bize yapıştırmaya kalkışmasın. Önce kendi hesabını kessin.” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Sarıbay;, “CHP’de, Demokrasi, Vardır”,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Arşiv
Haber Yazılımı