Haber Detayı
08 Ocak 2018 - Pazartesi 10:57
 
Sarıbay'dan seçim sonrası ilk açıklama
CHP İl Kongresi'nde kazanan açık ara farkla Cengiz Sarıbay oldu. Sarıbay ve Yurdagül sonuçların ardından açıklamalarda bulundu.
 
 
 
Kocaeli Haberi


CHP Kocaeli İl Örgütü, Olağan İl Kongresini bugün yapıldı ve mevcut başkan Sarıbay yeniden başkan oldu. Kongre sonrası ilk açıklamayı yapan Başkan Sarıbay, “Bütün açıklamalarımda bu kongrenin 2019 hazırlığı olduğu söyleniştim. İnşallah Cumhuriyet Halk Partimiz hem Kocaeli hem de Türkiye’de başarılı olur.” dedi.

CHP’nin Kongresinde Mevcut İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve rakibi eski Kocaeli Milletvekili Bekir Yurdagül yarıştı. 636 delegenin oy kullanma hakkı bulunduğun kongre Sabancı Kültür Merkezi’nde partililerin yoğun katılımıyla gerçekleşti. CHP’yi 2019’a taşıyacak kadronun belirlendiği kongrede 25 kişilik İl Yönetimi seçimle belirlendi. Güzel bir havada başlayan kongrede Çarşaf liste ve Blok liste gerginliği yaşandı. Adaylardan Bekir Yurdagül Çarşaf liste yapılması teklifi sunarken, mevcut Başkan Sarıbay blok listeden yana oldu. Bunun üzerine oylama kargaşası yaşandı ve delegeler blok listeden yana oy kullandı.

İLK AÇIKLAMA

Öte yandan CHP İl Kongresi'nde kazanan açık ara farkla Cengiz Sarıbay oldu. Sarıbay ve Yurdagül sonuçların ardından açıklamalarda bulundu. Başkanlığa tekrar seçilen Cengiz Sarıbay, “Bugüne güzel bir kongre geçirdik. Bütün açıklamalarımda bu kongrenin 2019 hazırlığı olduğu söyleniştim. İnşallah Cumhuriyet Halk Partimiz hem Kocaeli hem de Türkiye’de başarılı olur. Başımızda bir diktatör var, bu diktatörü hep beraber çalışıp devireceğiz. Ben sonuç sonrası Bekir kardeşimi de tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

SOKAKLARDA MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ

Yurdagül ise, “Bir kongre sürecini geride bıraktık. Ben kaybettim Cengiz Bey kazandı. Umuyorum ki kazanan partimiz olmuştur. Sokaklarda demokrasi mücadelesine devam edeceği” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Sarıbay'dan, seçim, sonrası, ilk, açıklama,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı
('.yukaricik').css('bottom','218px');