Haber Detayı
07 Aralık 2016 - Çarşamba 11:20
 
Sarıbay istifalar hakkında konuştu: Döndüremedim!
CHP İl Kadın Kolları yönetiminde yaşanan istifalar hakkında konuşan Sarıbay, istifa eden partilileri geri döndürmek için çok uğraştığını ancak onları geri dönmeye ikna edemediğini söyledi. Sarıbay, “CHP’ de her hangi bir sıkıntı yok. İstifa önlemez" dedi.
Kocaeli Haberi
Sarıbay istifalar hakkında konuştu: Döndüremedim!

 

 

KÜÇÜKKAYA VE ERİNÇ’İ UYARDIM

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Adana'da düzenlenen mitinginde FETÖ'cü yazarlar Nazlı Ilıcak, Mehmet Altan, Ahmet Altan, Şahin Alpay, Ali Bulaç’ın da aralarında bulunduğu tutuklu isimleri anons ettirip meydandakilere “Burada” dedirtince başta kendi partisi olmak üzere Türkiye'de ki birçok isimden tepki almıştı. Konuyla ilgili konuşan Sarıbay, “Kocaeli örgütü tarafından da eleştiri yağmuruna tutuldu. CHP’nin özelliği ve içtenliği baz alınmalı. Bizim partilerin beğenmediği Nazlı Ilıcak, Ahmet Altan suçlarını çeksin. CHP olarak her türlü mağduriyetin karşısındayız. Bu kişilerin hiçbir zaman CHP’ye destek vermeyeceğini biliyoruz. Biz bunların yazdıklarından dolayı tutuklanmamasını tavsiye ediyoruz. Sadece Cumhuriyet ve solcu yazarların adını çıkarıp denklere etmek olmaz. Konu ile ilgili sosyal medyadan açıklama yapan İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ve İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Erinç’i uyardım” açıklamasında bulundu.

AMERİKA GÜLEN’İ İADE ETMEYECEK

Yunanistan’a kaçan 6 tane FETÖ’cü subayı geri iadesi konusuna da değinen Sarıbay, “Bunlar hiçbir şekilde geri iade edilmez. Sizin hukuk sistemine güvenmedikleri için geri iade etmeyecek. Amerika Fetullah Gülen’i de iade etmeyecek. Neden? Çünkü sizin bağımsız yargınız yok. İktidarın yapacağı ilk iş yargıyı bağımsız hale getirmek. Ardından yaşanan OHAL sürecini  kaldırmak.  Siyasi iktidarın aklına başına toplayıp yargı üzerinde ki baskısını ortadan kaldırması lazım. Yoksa bir sonuç alınmaz” ifadelerini kullandı.

GÜZELOĞLU KATILABİLİR

Her ay düzeli olarak bir siyasi parti il başkanının ev sahipliğinde yapılan il başkanları toplantısının bir daha ki ay ev sahipliğini yapacak olan Sarıbay, programın Ocak ayının ikinci pazartesi günü gerçekleşeceğini ve toplantıya Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun katılarak eğitim ile ilgili brifing vermesini isteyeceğini söyledi.

İSTİFA EDENLERİ DÖNDÜREMEDİM

CHP İl Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya’nın istifa ettiği yönünde haberlere cevap veren Başkan Sarıbay, “Mustafa Kaya istifa etmedi. Gebze ve Dilovası’ndan sorumlu il başkan yardımcısıydı kendisini oradan aldım Çayırova ve Darıca’ya verdim. Sadece görev değişikliği yaşandı” dedi. İl Kadın Kolları ve İl Gençlik Kollarında art arda yaşanan istifalara değinen Başkan Sarıbay, “CHP’de her hangi bir sıkıntı yok. İstifa önlemez. Kadın kolları yönetiminde yaşanan istifaları geri döndürmek için çok uğraştım. Toplantılar yaptık ancak geri döndüremedi. Kendilerine parti için yaptıkları hizmetler için teşekkür ettim. Onların yerine gelenlere başarılar diliyorum. CHP büyük bir parti zaman zaman istifalar olacak. İstifa edenlerin yerleri doldurulur” açıklamasında bulundu.

BURASI BABAMIN PARTİSİ DEĞİL

Geçtiğimiz ay Trabzon’da gerçekleştirilen İl Başkanları Toplantısı’na katılan ve toplantıda Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na “erken seçim öncesinde adayları erken belirleyelim” önerisinde bulunan Sarıbay “Mahalli yönetimler için adaylarımızı erken belirleyelim diye geldiğim günden beri söylüyorum. Son toplantıda da gündeme getirdim. Kılıçdaroğlu da ‘Belirleyin ben arkanızdayım’ dedi. Fakat ben tek başına belirleme hakkına sahip değilim. İl kurullarımız, ilçe kurullarımız, mahalle temsilcilerimiz var. Öyle tek başıma olmaz. Eğilim yoklaması gibi bir şey yapabiliriz. Burası babamın partisi değil kurul olarak büyük aileyi toplarız, artıları eksikleri toplar bir karar veririz. Erken belirleyeceğiz fakat Genel Merkezin bize yöntem belirtmesi lazım” ifadelerini kullandı. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sarıbay, istifalar, hakkında, konuştu:, Döndüremedim!,
Yorumlar
Haber Yazılımı